Apteegireform kriisi tõttu seisma ei jää, suurtel kettidel tuleb apteegid kinni panna või maha müüa

Apteek. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Aprillist alates jõustub pikalt veninud apteegireform – apteekide omanikeks võivad pärast seda olla vaid proviisorid ning suurtel, hulgifirmadele kuuluvatel kettidel tuleb need kas maha müüa või kinni panna.

Praegu on riigis aga eriolukord ning ringi rändab koroonaviirus. Näiteks apteegikett BENU on kirjutanud peaministrile ka palve apteegireform vähemalt eriolukorra lõppemiseni edasi lükata. Proviisorite koda on BENU käiku aga hinnanud vastutustundetuks ja küüiliseks. Täpsemalt saab lugeda ERR-ist.

Ravimiamet kinnitas Geeniusele, et praegune eriolukord pole vähemalt hetkel veel apteegireformi plaane muutnud.

“Täna vastab 1. aprillil nõuetele 219 apteeki. Nõuetele mittevastavaid apteeke on 269. Apteegireformi Ravimiameti menetluses on hetkel taotlusi 127 apteegi osas, ent see number suureneb meie rõõmuks iga päevaga. Kui mittevastavastest saab lahutada hetkel taotluste arvu, siis räägime umbes 120 apteegist, kes pole veel taotlusi esitanud,” öeldi ravimiametit.

Ameri kommunikatsioonijuhi Kristi Sarapi sõnul ollakse siiani ja ka praegu teinud kõik selleks, et 1. aprillil jätkuks ravimite kättesaadavus ja ka eriolukorras ei jääks inimesed ravimitest ilma.

“Hetkel sõltub kõik ettevõtjatest, kes oma mittevastavaid apteeke peaks seadusega kooskõlla viima ning ka uutest ettevõtjatest, kes soovivad uusi apteeke avada. Ravimiamet töötab praegu väga pingsalt, et vaatamata lisandunud eriolukorrale jõuaks apteegireformi lõpule viia,” ütles Sarap.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.