Uudis

Apteekrid ja arstid: vaktsineerida võiks ka turgudel ja rahvakogunemistel

Foto: Raigo Pajula / Ida-Tallinna Keskhaigla

Apteekrid ja perearstid märgivad sotsiaalministeeriumile saadetud pöördumises, et vaktsieerimine peaks olema inimesele võimalikult lihtne ja mugav ning ei peaks piirduma ainult apteekidega.

Eesti proviisorite koda, apteekrite liit ja perearstide selts on seisukohal, et parim viis, kuidas apteekrid saaks COVID-19 vaktsineerimise eesmärkide saavutamisele kaasa aidata, on apteeki külastavate patsientide vaktsineerima suunamine ja sellealane nõustamine.

Seltside hinnangul peaks vaktsineerimine laienema kõikidesse kohtadesse, mis jäävad inimeste, eriti riskirühma, käiguteedele ehk turgudele, laatadele, eakate päevakeskustesse, rahvakogunemistele, kogudustesse ja mujale.

Seltsid leiavad, et kui üldse kaaluda apteekides vaktsineerimist, siis saab see parimal viisil toimuda kohalike perearstide ja apteekide koostöös. Perearstil on olemas vajalik teave ja vaktsineerijad, apteek saab pakkuda ruume, vaktsiinide tellimist ja manustamiseks ettevalmistamist. Apteegid saavad aidata ka vaktsineerimisele registreerimisega.

Olukorras, kus vaktsineerimiskeskustes üle Eesti on kõigis maakondades tuhandeid vabu vaktsineerimisaegu, ei ole otstarbekas luua täiendavaid kohti, kus vaktsineeritavaid on vähe ning personal istub jõude.

Kuna apteekritel endil vaktsineerimiseks ja selle dokumenteerimiseks ning digilukku saatmiseks vajalik pädevus puudub, siis tuleks vajaliku pädevusega personal sisse osta haiglatest ja perearstikeskustest, kus personali puhkuste asendamise või puhkusel viibimise tõttu praegu niigi napib.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.