Uudis

Arkadi Popov: “Kõnnime praegu ravivõimekuse ja piirangute kehtestamise piiri peal”

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees dr Arkadi Popov.Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Lääne-Tallinna keskhaigla (LTKH) juhi doktor Arkadi Popovi sõnul on täiendavate koroonapiirangute kehtestamisest veel vara rääkida, kuid selleks tuleb psühholoogiliselt valmis olla.

“Kas me peaksime praegu piiranguid kehtestama? Ma arvan, et veel mitte, eriti kui vaadata Harjumaa ja Tallinna nakatumist ning haiglaravi vajadust,” ütles Arkadi Popov Postimehele.

LTKH-s on korraga sees olnud vähem kui 50 Covid-19 patsienti, voodikohti on neile seal 68. LTKHs on ka võimalik voodikohtade arvu suurendada, näiteks 8. oktoobril lisandub neid kaheksa. “Reserv läheb meil käiku juba järgmise nädala lõpus,” tõdes haiglajuht.

Terviseameti hinnangul võib meil oktoobri lõpuks olla haiglates aga juba üle 400 Covid-19-haige. Sel juhul tuleb üle Eesti eraldada neile voodikohti plaanilist ravi vajavate patsientide arvelt. “See avaldab mõju paljudele inimestele ja siis on piirangute kehtestamine kardetavasti möödapäästmatu,” tõdes Popov.

Popovi sõnul on küsimus paaris nädalas, kui nakatumisarvud kasvavad praeguses tempos. “Kõnnime praegu piiri peal – ravivõimekuse ja piirangute kehtestamise vahel,” selgitas Popov.

Tema hinnangul oleks õige kehtestada täiendavaid piiranguid siis, kui LTKHs jõuab Covid-19 voodikohtade hõivatus üle 80 protsendi, ning seda maksimaalse ravivõimekuse juures.

Koroonapositiivsete arv jõudis kolmapäeval taas üle tuhande, viimati oli see näitaja nii halb veebruaris. Ka haiglaravi vajajaid võib lähiajal järsult lisanduda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.