Arkadi Popov: kui on võimalik eneseisolatsiooni lühendada, siis selle peale tasuks mõelda, aktsepteeritav oleks ka kümnepäevane periood

Dr Arkadi Popov andis esmaspäeval ERR-ile intervjuu maski kandes ning ütles, et maski kandmine on profülaktiline meede, millega peaksime harjuma. "Kui tõhustame profülaktikat, ma usun, et me ei pea pärast võitlema haigusega," ütles Popov.Foto: kuvatõmmis

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja ja Terviseameti meditsiinistaabi juht doktor Arkadi Popov avaldas esmaspäeva hommikul “Terevisioonile” antud intervjuus lootust, et hakkame läbima puhangu tippu, aga nentis, et praegu kahjuks tuleb koldeid veel juurde ja olukorda rahulikuks nimetada ei saa.

“Eakamate patsientide osakaal (üle 50aastaste) kasvab ja sellega korrelatsioois kasvab ka hospitaliseerimise vajadus. Eestis küll teatakse, et COVID-19 on ohtlik, kuid kuna paljudel ei ole lähikondsete hulgas veel nakatunuid ja ka haiglates on suhteliselt vähe abivajajaid, tekib petlik turvatunne, et ei juhtu enam midagi,” rääkis arst.

Teise olulise probleemina nimetas ta asjaolu, et inimesed kardavad haiguse korral koju jääda ja sissetulekus kaotada. “See on kahjuks väga oluline faktor täna, millega me peame arvestama ja seda ignoreerida kahjuks on võimatu.”

Teatavasti arutab valitsus sel nädalal kahenädalase eneseisolatsiooniaja lühendamise võimalikkust. Dr Popovi sõnul oleks kümnepäevane eneseisolatsiooni aeg variant, mida tasub kaaluda.

“Alates kümnendast päevast üldjuhul kujuneb inimesel välja efektiivne immuunsus ja lisaks sellele inimene muutub juba, võib öelda, ohutuks. Isegi siis, kui ta haigestub, siis kümme päeva on selline keskmine selle haiguse põdemise periood,” põhjendas Popov.

Ta tõi aga välja, et arutama peab veel seda, kas neilt, kes lõpetavad kümnepäevase isolatsiooni, peaks võtma koroonaproovi.

“Mida vähem inimene peab kodus püsima ja mida efektiivsemalt ta saab teha tööd, seda paremad on tulemused majanduses ja inimeste sissetulekus. See kõik peab olema korrelatsioonis selle riskiga, mida toob kaasa haigus. Kui on võimalik seda lühendada, siis selle peale tasuks mõelda,” oli Popovi seisukoht.

Toimetas Triin Raestik

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.