Uudis

Arkadi Popov: võib arvata, et kui Eestis hakkavad uuesti rohkem ilmuma teised respiratoorsed viirused, tuleb ka koroonaviirus tagasi

Arkadi PopovFoto: Põhja-Eesti Regonaalhaigla

Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhi, Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja Arkadi Popovi sõnul on tõenäoline, et kui Eestis hakkavad uuesti rohkem ringlema teised respiratoorsed viirused, tuleb tagasi ka koroonaviirus.

Missugune on uus laine võrreldes esimesega?

“Teised koroonaviirused on üldjuhul sesoonsed. Võib arvata, et kui Eestis hakkavad uuesti rohkem ilmuma teised respiratoorsed viirused, tuleb ka koroonaviirus tagasi. Kui see, et me haigestumise tõusu ei näe, jääb nüüd püsima, siis esimene potentsiaalne uus laine võib tekkida oktoobris-novembris,” avaldas Popov arvamust meidtsiiniportaalis Med24.

Doktor lisas, et potentsiaalne laine võib tulla veel ka järgmise aasta veebruaris-märtsis, kui selleks ajaks pole vaktsiini või tõhusat ravimit. See risk on tema sõnul olemas ja sellega peab arvestama, sest viirus ringleb praegu üle maailma ja nakatunuid on palju meie naaberriikideski.

Kuidas uueks laineks valmistutakse?

Popov avaldas, et terviseametis valmistutakse uueks võimalikuks viiruse laineks ning koostatakse dokumenti, kus kirjeldatakse samme, mida peab tegema, et olla järgmiseks laineks ja suuremaks puhanguks paremini valmis.

Muuhulgas on plaanis testimise võimekuse suurendamine ja isikukaitsevarustuse varude täiendamine nii haiglatele, hooldekodudele, kiirabile, perearstidele kui ka teistele eesliinitöötajatele. Haiglavõrk võiks olla paremini varustatud hapnikraviga.

Välja on töötatud plaanid ja stsenaariumid juhuks, kui tekib väga palju haiglaravi vajavaid patsiente. Samuti mõeldakse sellele, mis saab siis, kui haiglates ei jätku voodikohti.

“Maksimaalselt on meil ligi 5000 voodikohta. Kui neist ei jätku ja teatud regioonides on patsientide arv liiga suur, siis võib kasutusele võtta ka haiglaväliseid alasid, näiteks spordihooneid vms. Ka sellele peab mõtlema, et haiglates oleks rohkem isolatsioonipalateid. See on regiooniti ja haiglati väga ebaühtlane,” tõi Popov välja.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.