Uudis

Asekantsler Killar: Eesti plaanib vaktsiinipassi võtta kasutusele aprillis

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsler Kalle Killari sõnul võtab Eesti digitaalse vaktsiinipassi kasutusele aprillis.Foto: Postimees/Scanpix Baltics

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Kalle Killar ütles tänasel E-riigi Akadeemia ja Riigikantselei korraldatud veebiarutelul “Digital Transformation Talks”, et Eesti plaanib koostöös Eesti tehnoloogiaettevõtte Guardtime’iga võtta aprillis kasutusele vaktsiinipassi.

Rahvusvahelisel üritusel rõhutas Killar vajadust vahetada turvaliselt ja piirideüleselt vaktsiineerimisandmeid, et taasavada ühiskondi. Ta märkis, et riigid vajavad positiivseid näited, kuidas andmeid turvaliselt vahetada, et oleks tagatud andmete kaitstus. 

“On oluline anda vaktsineerimisandmed inimeste kätte digitaalsel ja tõendatud kujul, et muuta nende reisimine ja igapäevaelu mugavaks. Eesti võtab digitaalse vaktsiinitunnistuse kasutusele aprillis,” ütles Killar. 

Euroopa Komisjoni esindaja Konstantin Hyppönen tutvustas lähemalt Euroopa Liidu digitaalse vaktsiinipassi põhiaspekte, selle võimalusi ja eeliseid, aga ka väljakutseid, millega valitsused peaksid tegelema. 

“Roheline vaktsiinipass hõlbustab vaba liikumist ELis ja tagab andmete kaitstuse,” kinnitas Hyppönen.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.