Uudis

Confido ostab ära alkoholitarvitamise häiret raviva kliiniku

Foto: Shutterstock

Eesti meditsiinigrupp Confido viis lõpuni märtsi alguses sõlmitud tehingu alkoholitarvitamise häire raviga tegeleva kliiniku Kordamed ostuks, millega tekib Eestisse tugev vaimse tervise ja sõltuvusravi teenuse pakkuja.

Confido juhi Kadi Lamboti sõnul lisandub Kordamedi näol gruppi seni puudunud lüli.

“Kui meie Vaimse Tervise Keskus on seni pakkunud nõustamispõhist alkoholitarvitamise häire ravi, siis nüüd lisandub ka aktiivravi võimalus,” rääkis Lambot.

Temasõnul oligi tehingu ajendiks soov arendada välja terviklik multidistsiplinaarne sõltuvusravi keskus. “Alkoholitarvitamise häire ravi valdkond hakkab kuuluma Confido Vaimse Tervise Keskuse alla, tänu millele on tervikliku ja tõenduspõhise ravikäsitluse väljatöötamiseks kaasatud nii psühhiaatrid, kliinilised psühholoogid, vaimse tervise õed, sõltuvusnõustajad, kaassõltuvusnõustajad kui ka teised vaimse tervise spetsialistid,” kirjeldas ta sõltuvusraviüksuse uut töökorraldust.

Tehingu hinda osapoolte kokkuleppel ei avalikustata. Kõik senised Kordamedi arstid, sealhulgas senised omanikud Konstantin Solovjov ja Valentina Abarbartsuk, jätkavad tööd ka pärast tehingut.

1991. aastal asutatud Kordamedi käive oli 2019. aastal 450 000 eurot ja kasum 112 000 eurot. 2019. aastal toimus kliinikus ligi 3000 vastuvõttu, millest alkoholi võõrutusseisundi esmaabi moodustas kaks kolmandikku. Kordamedi teenuste valik hõlmab alkoholi tarvitamise häire ravi, aga ka psühhiaatrilist ravi, naha ja suguhaiguste ravi ning günekoloogilist nõustamist ja ravi. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.