Uudis

Digiregistratuuris on üle 2000 vaba vaktsineerimisaja üle Eesti

Foto: Shutterstock

Vabu aegasid vaktsineerimiseks leiab praegu üle Eesti. Kõigil, kes on vanuses 65+ või kuuluvad riskirühma, on võimalik broneerida digiregistratuuris endale sobilik aeg.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel on eilse seisuga üleriigilises digiregistratuuris enam kui 2000 vaba vaktsineerimise aega tervishoiuasutustesse üle Eesti. Vaktsineerimise aegasid pakuvad digiregistratuuris praegu Fertilitas, Ida-Tallinna Keskhaigla, Järvamaa Haigla, Jõgeva haigla, Hiiumaa haigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Lõuna-Eesti Haigla, Medicum, Pärnu Haigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Põlva haigla, Qvalitas Arstikeskus, Rapla Haigla, S Silmarõõm, Tallinna Eriarstikeskus, Tartu Ülikooli Kliinikum, Valga haigla ja Viru haigla.

Ka Confido Meditsiinikeskuses saab nüüd koroonavaktsiini teha ja neilgi on pakkuda vabu aegu. Hetkel vaktsineeritakse seal Pfizeriga riskirühma kuulujaid ning üle 65-aastaseid inimesi. Vaktsineerimsed toimuvad Confido peamajas Veerenni tänaval ja Confido Lasnamäe kiirkliinikus. Aja saab broneerida helistades numbrile 1330.

Riskirühma kuulumist saab ise kontrollida oma digiloos www.digilugu.ee, märge selle kohta on digiloos avalehel vasakus servas. Uurida tasub ka oma lähedastelt, kas nad on riskirühmas ja vajadusel aidata see digiloost üle kontrollida. COVID-19 riskirühma on arvatud Eestis kokku ligi 370 000 inimest.

27. aprilli seisuga on vähemalt ühe kaitsesüstiga vaktsineeritud 313 156 inimest ehk 23,56% elanikkonnast. Seejuures on vaktsineeritud 60% üle 70-aastastest elanikest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.