Uudis

Eelmisel nädalal suurenes nakatumine eakate hulgas: jälgimisel kaheksa hooldekodu koroonapuhangut

Foto: Shutterstock

Möödunud nädalal lisandus kaheksa uut koroonakollet, aktiivseid koldeid on hetkel Eestis kokku 64. Vähenema on hakanud mitmesuguste ürituste ja ühistegevustega seotud kollete osakaal, suurenemas on hoolekande ja lasteasutuste ning töökohtade kollete osatähtsus.

Eelmise nädala epiidülevaatest nähtub, et nakatumiskordaja R on üle-eestiliselt tagasihoidlikus langustrendis, olles praeguseks 1,05 (nädal varem 1,15). Nakatumiskordaja langus toimus noorte inimeste arvelt. Kuna aga sellest nädalast alustavad rohkem tööd ka huviringid, võib terviseameti prognoosi kohaselt oodata uuel nädalal taas haigestumuse kasvu.

Viimase 14 päeva haigestumus vähenes Hiiumaal (60%) ja Saaremaal (16,5%). Ida-Virumaal, Järvamaal, Raplamaal, Valgamaal ja Võrumaal püsis haigestumus stabiilsena. Muudes maakondades haigestumus kasvas.

Kõrgeima haigestumusega piirkonnad on Lõuna-Eesti maakonnad: Võrumaa (917,7/100 000 in kohta), Valgamaa (758,8/100 000 in kohta), Põlvamaa (981,9/100 000 in kohta) ja Viljandimaa (615,2/100 000 in kohta).

Hooldekodud taas luubi all

Eelmisel nädalal kasvas märgatavalt haigestumine üle 60aastaste hulgas: vanusrühmas 70– 75 kasvas haigestunute arv 69 protsendi võrra, vanusrühmas 65–69 umbes 16 protsendi võrra. 5. septembri seisuga on terviseametis jälgimisel ka kaheksa hoolekandeasutuse kollet (nädal varem oli neid neli).

Hageri hooldekodu koldes on 71, Türi kodus 28, Otepää tervisekeskuses 31, Hellenurme hooldekodus 73, Lõuna-Eesti hooldekeskuse Kanepi kodus 18, Aarike hooldekeskuses 18, Helme Pansionaadis 25 ning Leevi hooldekodus 22 nakatunud klienti ja töötajat.

Möödunud nädalal lisandus ka üks kolle tervishoiuasutustesse – Valga Haigla, kus on nakatunud kokku 11 patsienti ja töötajat.

Lasteasutustes on nakatunuid tuvastatud valdavalt koolieelsetes asutustes, õppeasutustes on kolle tuvastatud ühes Põhja regioonis asuvas koolis. 5. septembri seisuga on seal nakatunud kaheksa õpilast, nakkus sai alguse õpetajalt.

Eelmisel nädalal registreeriti 103 sisse toodud haigusjuhtu 20 riigist, sisse toodud juhtude osakaal on langustrendis. Kõige rohkem haigusjuhte on endiselt seotud reisimisega Soomes, Türgis ja Venemaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.