Uudis

Eesti annetab 271 000 doosi Pfizeri koroonavaktsiini madala elatustasemega riikidele

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik.Foto: Rene Suurkaev

Valitsus otsustas neljapäevasel istungil annetada humanitaarabina 271 000 doosi Pfizer/BioNTechi COVID-19 vastast vaktsiini Comirnaty.

Eestis on praegu tervishoiuteenuste osutajate juures arvestuslikult 161 000 doosi ja terviseameti laos 363 000 doosi COVID-19 vastast vaktsiini. Sel aastal on tarnijatelt oodata veel ligi 1,8 miljoni doosi saabumist. 

„Olukorras, kus pakkumine ületab oluliselt nõudlust, ei ole meil mõistlik elupäästvaid vaktsiine lattu juurde koguda. Kõik Euroopa Liidu riigid tellisid vaktsiine erinevatelt tootjatelt varuga ja eesmärgiga pakkuda võimalust vaktsineerimiseks kõigile riigi elanikele,” ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

“Täna on meil kindlus, et sel aastal tarnitakse meile veel 1,8 miljonit doosi vaktsiini, mis tähendab, et vaktsineerida saab endiselt iga eestimaalane ning meil on võimalik aidata ka madalama vaktsineerimisega riikidel pandeemiast võitu saada,“ lisas minister.

COVID-19 vastu on vaktsineeritud 63,1% maailma elanikest, aga vaid 13% madala elatustasemega riikide elanikest.

Eesti panustab COVID-19 vaktsiinide annetamisel COVAX Facility kaudu, mis aitab kõige paremini vähendada ebavõrdsust ja tagab vaktsiinide ülemaailmse parema kättesaadavuse. Kokku on valitsus otsustanud suunata Covaxi kaudu 1 397 000 doosi vaktsiini abivajavatele riikidele (982 000 doosi AstraZeneca, 144 000 doosi Jansseni ja 271 000 doosi Pfizeri vaktsiini).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.