Uudis

Eesti firma hakkab riigile tootma kümneid tuhandeid respiraatoreid nädalas

Respiraator.Foto: Shutterstock

Riigikantselei sõlmis Eesti ettevõttega lepingu, millega garanteeritakse aprilli keskpaigast riigile pooleks aastaks 50 tuhat FFP3 tüüpi respiraatorit nädalas. Tehas teeb ettevalmistusi tootmise kahekordistamiseks, et toota riigile kuni 100 tuhat maski nädalas.

Sillamäel asuva sertifitseeritud FFP3 maske tootva ettevõttega ühendust võtnud peaminister Jüri Ratase sõnul on tal hea meel, et nii oluline partner leiti kodumaalt.

Tema sõnul leevendab tellitav kogus tervishoiuasutuste vajadusi märkimisväärselt. “Lisaks soovin tänada kõiki teisi ettevõtjaid, kes on oma valmisolekust riigile appi tulla märku andnud,” rääkis peaminister.

Sillamäel asuv tootja Esfil Tehno AS teeb toodangu kahekordistamiseks koostööd Töötukassaga, et leida vajalik tööjõud. Lepingu läbirääkimistel oli Riigikantseleile toeks Riigi Tugiteenuste Keskus.

Pooleks aastaks sõlmitud lepingu maht on kuni 10 miljonit eurot ja sellel on kolm osapoolt: Esfil Tehno AS korraldab tootmise, Copowear OÜ logistika ning Riigikantselei esindab riiki. Vajadusel lepingut pikendatakse.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.