Uudis

Eesti firma hakkas välja töötama koroonavaktsiini ja kiirteste

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Eesti suurim biotehnoloogiafirma Icosagen on alustanud SARS-CoV-2 viiruse diagnostiliste kiirtestide, antikehapõhiste ravimikandidaatide ja vaktsiini loomisega.

Icosageni arendusosakond on paika pannud detailse arenduskava ning alustanud viirusvalkude tootmist, mis on aluseks edasistele arendustele, teatas firma.

Jaanipäevaks on esimesed viirusvalgud puhastatud, esimesed diagnostilised testid peaksid valmima sügiseks, ütles Icosagen Grupi ettevõtete juhatuse liige, akadeemik Mart Ustav.

Loodud reagendid tehakse kättesaadavaks ka teistele biotehnoloogiafirmadele ja ülikoolidele, et võitlus SARS-CoV-2 viiruse vastu oleks võimalikult laiapõhjaline ja ulatuslik.

Icosagen on seadnud eesmärgiks töötada välja SARS-CoV-2 spetsiifilised immunoloogilised diagnostilised tööriistad. Icosageni osalusel välja arendatav immunoloogiline kiirtest oleks kasutatav ka eriteadmisi mitte omavate inimeste poolt nii kodus kui tööl, koolis ja lasteaias, lennujaamas ja sadamas, rääkimata haiglatest ja perearstikeskustest.

“Samuti plaanime töötada välja meetodid viiruse antigeenide ja nende vastaste antikehade kaudu inimestes tekkiva immuunvastuse iseloomustamiseks. Kasutame selleks oma patenteeritud tehnoloogiaid,” lisas Ustav.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.