Uudis

Eestisse tasub kiiresti tagasi tulla, aga piir praegu kinni pole

Londonist lahkuv lennuk.Foto: Shutterstock

Eesti saatkond Londonis andis Facebookis teada, et kõigil, kes soovivad koju pääseda, tuleb seda teha selle nädalavahetuse jooksul.

“Välisministeerium: kõik Eesti kodanikud, kes soovivad jõuda koju, peavad seda tegema selle nädalavahetuse jooksul,” kõlab saatkonna teade. See on jälgijad ärevaks teinud, palju küsitakse ka kommentaarides, kas Eesti paneb piirid kinni.

Tegelikult vahendab saatkond lihtsalt välisministeeriumi tungivat soovitust välismaa viibijatele – tulla viivitamatult Eestisse tagasi, sest olukord võib kiiresti muutuda ning paljud riigid on juba otsustanud sulgeda piirid või lennuliinid.

See muidugi ei tähenda, et valitsus piire tulevikus sulgeda ei võiks – olukord muutub kiiresti. Kui valitsus seesuguse otsuse tegema peaks, kajastame seda viivitamatult.

Välisministeeriumist öeldi Geeniusele, et kõigil reisil viibivatel Eesti kodanikel, kes soovivad lähiajal naasta tagasi Eestisse, tuleks teha seda võimalusel selle nädalavahetuse jooksul.

Selle soovituse taga on asjaolu, et koroonaviiruse tõkestamiseks erimeetmeid kehtestavate riikide arv suureneb pidevalt. Oht sattuda reisides karantiini või olukorda, kus transport Eestisse ei ole enam võimalik, võib tekkida ootamatult.

“Näiteks kui keegi soovib peale 14.03 südaööd sõita Ühendkuningriigist Eestisse ümberistumisega Poolas, ei võta Poola vastu transiitlennukeid ja marsruut tuleb ümber öelda. Tuleb olla paindlik ja leidlik ning konsulteerida oma reisikorraldajaga,” ütles välisministeeriumi pressiesindaja.

Eesti kodanikud, kes elavad alaliselt välismaal, peaksid järgima kohalike võimude juhiseid.

Seoses kiiresti areneva olukorraga üle maailma ja võimalike ootamatute reisipiirangute kehtestamisega või transpordiühenduste katkemisega ei soovita välisministeerium praegu Eesti elanikel ka välisreisile suunduda.

Märksõnad:

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses