Nii terviseameti peadirektor kui sotsiaalminister andsid soovituse, et kuna viiruse levik on niivõrd üldine, tuleks kõik suuremad üritused ära jätta või edasi lükata. Ning iga ürituse puhul tuleks enne sellele minemist kaaluda, kas osalemine on ikka ohutu.
“Meie ohuhinnang ütleb, et suured kogunemised hakkavad muutuma osalejaile ohtlikuks. Kohtades, kus nakkuskordaja on kõrge, levib viirus märkamatult ka siis, kui inimesed püüavad nakatumist vältida,” juhtis Lanno tähelepanu. Seega tuleb mõelda, kuidas saaks üritusi senisest ohutumalt korraldada, samuti — kuidas ohjeldada soovi üritustel üleüldse osaleda.
Avalike ürituste kohta ütles TA peadirektor, et kui mõnd üritust tõepoolest ära jätta või edasi lükata ei saa, tuleb korraldajal kindlasti TAga konsulteerida ning üheskoos leida viis, kuidas üritus läbi viia võimalikult ohutult.
Lanno sõnul on üks meetod, kuidas viiruse laia levikut ohjeldada, sotsiaalse distantsi hoidmine. Välja tuleb mõelda ka meetmed, mis tagavad, et kokkusaamisi vähendataks.
Liigume tervishoiukriisi suunas
Minister Kiik lausus, et olukord on ülikriitiline ja tänased arvud kinnitavad, et liigume väga selgelt tervishoiukriisi suunas. Ta meenutas, et valitsus on lubanud, et sügisene viiruselaine püütakse üle elada vähemate piirangutega kui kevadel, kas see ka õnnestub, sõltub kõigi panusest. Kriisi ohjamise võti ei ole ainuüksi ametnike kätes — oma osa peavad andma kõik.
Kiik rõhutas, et ka kergete haigussümptomite puhul tuleb võtta ühendust perearstiga, minna esimesel võimalusel koroonaviiruse proovi andma, igal pool, kus ei ole võimalik distantsi hoida, peaks kandma maski. Kui võimalik, püsida kodus.