Uudis

Eestis on koroonaviiruse vastu kaitsepoogitud 91 last

Illustratiivne foto lapse vaktsineerimisest.Foto: Shutterstock

Sotsiaalministeeriumi COVID-19 vaktsineerimise plaanis on toodud välja, et esmajärjekorras võimaldatakse koroonaviiruse vastast vaktsiini saada tervishoiu- ja sotsiaalhoolekande teenuste toimepidevust tagavatele inimestele ning riskirühmadele. 

Tervishoiutöötajate ning üle 70 aastaste kõrval kuuluvad riskirühmadesse ka teatud haiguste ja seisunditega inimesed. Kahest eelnevast punktist lähtuvalt on eilse seisuga Eestis koroona vastase vaktsiiniga vaktsineeritud 91 last. 

Ministeeriumi meediasuhete nõunik Eva Lehtla ei osanud Geeniusele öelda, millise tootja vaktsiiniga on lapsed poogitud. Ravimitootja Pfizer ütles eile, et nende vaktsiini tõhusus 12-15 aastaste seas on 100%. 

Kuna igapäevane vaktsineerimise aruandlus ei sisalda detailset infot, siis ei osanud Lehtla öelda ka seda, mis põhjusel on nimetatud 91 last vaktsineeritud, kuid tõi välja, et peamised võimalikud põhjused vaktsineerimiseks on kuulumine riskirühma haiguse tõttu ja töötamine või praktika tervishoiuasutuses või hoolekandeasutuses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.