Uudis

Eestis on koroonaviirusesse nakatunud 109 inimest

Foto: Shutterstock

Terviseameti teatel on tänaseks positiivse koroonaviiruse proovi andnud 109 inimest Eestis. Eile tuvastasid laborid 68 uut nakatunut. Enim haigestunuid on Harjumaalt ning Saaremaalt.

Laupäeval kell 18:15 saatis terviseamet uued andmed, päevaga lisandus kuus nakatanut.

Ükski haigestunu ei ole antud hetkel haiglaravil ning on kodusel jälgimisel. Tänase info kohaselt on COVID-19 sümptomid sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid.

Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomuslikud sümptomid, eelkõige köha.

Koroonaviirus on levinud üle Eesti

Kuigi viimastel päevadel on koroonaviirusega seoses enim räägitud Saaremaast näitab terviseameti statistika, et viirusesse nakatunuid on lisaks Harju- ja Saaremaale ka Võrumaal, Tartumaal, Pärnumaal ja Virumaal.

Koroonaviirusesse nakatunute arv maakonniti:

  • Harjumaa 54
  • Saaremaa 31
  • Võrumaa 9
  • Tartumaa 6
  • Pärnumaa 6
  • Virumaa 3

Esimesena tuvastati koroonaviirus Eesti alalisel kodanikul, kes pärineb Iraanist. Esialgu haiglaravile suunatud patsient on tänaseks haiglast välja kirjutatud.

Alates 31. jaanuarist on kokku tehtud 843 COVID-19 testi. Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus täna terviseameti, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru Keskhaigla ja Pärnu haigla laborites.

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on valitsus otsustanud kehtestada Eestis eriolukorra ning rakendada erimeetmeid näiteks on alates esmaspäevast viiakse õppetöö üle üle kaug- ja koduõppevormile. Kõik avalikud kogunemised on keelatud ja kuni 1. maini suletakse muuseumid ja kinod ning teatrietendused, kontserdid ning konverentsid keelatakse. Spordivõistlused on keelatud 1. maini.

Piiridel kehtestatakse sanitaarkontroll. Lisaks peatub kruiiside müük Tallinn-Stockholm-Tallinn liinile. Raamatukogud jäävad avatuks piiratud ulatuses

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.