Uudis

Eestis veavad koroonavedurit noored

Täiendatud!

Foto: Shutterstock

Terviseamet andis kolmapäeval toimunud pressikonverentsil teada, et teisipäevase (11.08.) seisuga oli Eestis 131 aktiivset uue koroonaviiruse nakkusjuhtu ning 14 päeva keskmine haigestumus uude koroonatõppe on 9,9 inimest 100 000 inimese kohta. Ajavahemikus 27. juulist kuni 9. augustini lisandus 118 uut COVID-19 haiget. Kõige enam on nakatunuid noorte seas.

Terviseameti peadirektori kt Mari-Anne Härma märkis, et terviseameti hinnangul on 90 protsenti koroonaviirusesse nakatunutest teada ja jälgimisel. Positiivsete testide osakaal jääb 1–1,3 protsendi vahele ja see viitab, et Eestis ei ole viiruse varjatud levikut.

Lisaks nentis Härma, et Eestis on uude koroonaviirusesse haigestumus praegu suurem just nooremate inimeste seas.

Terviseameti andmetel on viimase 14 päeva jooksul tuvastatud isikute keskmine vanus 32,9 aastat. Suurim nakatunute osakaal on aga 20–29aastaste seas, järgnevad 30–40aastased. Sarnane trend on ka mujal Euroopast, kus pärast piirangute leevendamist hoogu juurde saanud meelelahutusturismi tõttu on kiiresti kasvanud noorte nakatunute osakaal.

Härma soovitas kõigil noortel, kel on kahtlus, et ollakse olnud kontaktis haigestunuga või kui on kas või nõrgad sümptomid, pöörduda perearsti poole.

“Ametil on teada 90 protsenti haigestunutest ning nad on jälgimisel,” täpsustas Härma, kelle kinnitusel on viimaste nädalate nakatumised seotud suuremate kolletega. Kolm suuremat kollet on seotud Tartumaaga.

“Kuna kontaktsete arv on suur, peavad noored isolatsioonikohustusest kinni pidama ja kasvõi kergete sümptomite puhul perearstiga ühendust võtma,” rõhutas Härma.

Härma sõnul moodustavad olulise osa viimaste nädalate nakatumisjuhtumistest veel ka välismaalt sisse toodud nakatumised.

Eelmisel nädalal tuvastati 21 välimaalt sisse toodud juhtumit, 11 neist olid meremehed, kes nüüdseks on juba Eestist lahkunud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.