Uudis

Eile tuli juurde ka positiivseid koroonateste, aga 1. juuni jäi statistikas nullpäevaks

Eile lisandus 10 positiivset koroonaviiruse testi, ent esmaspäevaseid andmeid ei korrigeeritud – see jäi vähemalt statistika mõttes nullpäevaks.

Eesti Ekspress avaldas täna loo, kus nentis, et terviseameti teade, mille järgi polnud 1. juunil ühtki positiivset koroonaviiruse testi, on väärinfo – tegelikult avastati siiski seitse testi, kirjutas Ekspress.

Terviseameti pressiesindaja Eike Kingsepp ütles, et amet avaldab kell 10:30 igapäevaselt infot, mis on laekunud kella 7ks hommikul eelmise 24 tunni kohta.

“Peale seda saabunud info läheb juba järgmise päeva statistikasse. Ehk siis – Eesti Ekspressis mainitud juhud avaldati tänases teates. Nii on olnud see kogu aeg,” ütles Kingsepp.

Statistika näitab just seda, kui palju teste on antud päeval analüüsitud – sellest ei saagi välja lugeda, millal proovid reaalselt võetud on.

Positiivseid teste oli eile 10

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1262 koroonaviiruse testi, millest 0,8  ehk 10 inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus 5 positiivset testi tulemust Harjumaale (4 Tallinna), 3 Ida-Virumaale (2 Narva), 1 Pärnumaale ja ühe testi puhul on rahvastikuregistri järgne maakond teadmata.

Täna hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 19 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti.

Ööpäeva jooksul suri Põhja-Eesti Regionaalhaiglas 74-aastane naine. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu

Tänaseks on haiglast koju saadetud 342 inimest, lõpetatud 354 COVID-19 haigusjuhtumit. Kokku on tervenenud 1650 inimest.

Eestis on kokku tehtud enam kui 86 000 esmast testi, nendest 1880 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.