Uudis

Enim on kooronaviirus tuvastatud 30-49 aastastel eestlastel

Terviseameti sõnul on ligikaudu 203 positiivse koroonaviiruse proovi andnud eestlasest vanusevahemikus 30-49 aastat.

Vanemaealiste ehk 65+ aastaste seast on positiivse koroonaproovi andnud ligikaudu 28 inimest. Terviseamet rõhutab, et hetkel on oluline kaitsta just vanemaealisi inimesi.

18. märtsi hommiku seisuga on Eestis registreeritud 258 koroonaviirusesse nakatumist, maakondadest on enim nakatunuid Harjumaal (101) ja Saaremaal (70). Kokku on Eestis 18. märtsi hommiku seisuga tehtud 2020 Covid-19 testi.

Terviseamet avalikustas esimest korda vanusepõhilise koroonaviiruse diagnoosi statistika

Terviseamet avalikustas täna esimest korda koroonaviiruse diagnoosidest vanuselise statistika, millest selgub, et enim on positiivse proovi andnud 30-49 aastased eestlased. Ameti sõnul on riskirühmas ehk 65+ aastastel koroonaviirus tuvastatud ligikaudu 28 inimesel.

Positiivne koroonaproov vanusegrupiti, kokku on positiivse proovi andnud 258 inimest

Vanusegrupp – Protsent

  • 0-5 0.8%
  • 5-14 1.1%
  • 20-29 8.1%
  • 30-49 79%
  • 65+ 11%

Nakatunut ehk positiivse proovi andnud inimest teavitatakse alati telefoni teel. Testi tulemust saab inimene kontrollida patsiendiportaalis www.digilugu.ee. Enam kui 80 protsenti juhtudest põeb inimene viirust kergelt. Haiguse riskirühma moodustavad riskirühma kuuluvad vanemaealised ja kroonilisi haigusi põdevad inimesed, kellel haigus võib kulgeda raskemalt.

Haigus levib piisknakkusena lähikontakti teel ja suudab pindadel elus püsida kuni 72 tundi. Maski kandmine on näidustatud tervishoiutöötajatel ja haigestunutel, ülejäänutel tuleb nakatumise vältimiseks pidada kinni hügieenireeglitest ja hoiduda rahvarohketest kohtadest.

Andmed on 18. märtsi hommiku seisuga.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses