Uudis

Eriolukorra tõttu lükkuvad osaliselt laste vaktsineerimised edasi

Lapse vaktsineerimine.Foto: Shutterstock

Eriolukord omab mõju ka laste vaktsineerimisele, lükates edasi 2-aastaste ja 6-7 aastaste vaktsineerimised. Plaaniliste tervisekontrollide ja immuniseerimistega jätkatakse alla 2-aastaste väikelaste puhul.

Pausil on ka koolilaste vaktsineerimised, mis jätkuvad koheselt peale koolide taasavamist. Otsus teatud vaktsineerimised edasi lükata on kooskõlas maailma terviseorganisatsiooni ja Eesti perearstide seltsiga.

Rõhk on imikutel

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialisti Irina Filippova sõnul on immuniseerimiskava järgne immuniseerimine ja sellest kinni pidamine on eriti oluline väikelaste puhul esmase immuunsuse tekkimiseks.

“Mõned vaktsiin-välditavad nakkushaigused on eriti ohtlikud just imikutele – näiteks rotaviirusenteriit, Hib, läkaköha. Vanemad lapsed ja kooliealised on vähemalt mõned vaktsiinidoosid saanud ja sellega omandanud teatud immuunsuse. Alla 2-aastased on aga vaktsiinvälditavate nakkushaiguste suhtes kaitseta ning seetõttu on väga oluline neid kavakohaselt vaktsineerida,” ütles ta.

Hetkeseisuga on edasi lükatud 2-aastaste ja 6-7 aastaste vaktsineerimised. Filippova kinnitusel jälgib terviseamet COVID-19 olukorda hoolikalt ning olukorra muutudes võidakse otsus ringi vaadata, kuid eelkõige sõltub otsus epidemioloogilisest olukorrast, nakkusohutuse tagamise võimekusest perearstikeskustes, perearstide võimekusest tagada vaktsineerimisteenust ja vabariigi valitsuse otsustest.

Peaspetsialist sõnul on perearstid võtnud kasutusele vajalikke meetmeid nakkusohutuse tagamiseks; vastuvõtu teostavad terved perearstid ja õed, tervisekontrollile ja vaktsineerimisele kutsutakse vaid terveid lapsi ja nende vanemaid, perearstid ja pereõed on varustatud vajalike isikukaitsevahenditega, imikuid võetakse vastu eraldi kellaajal ja/või päeval selleks ette nähtud ruumides. Lisaks on tagatud ruumide desinfitseerimine ning imikute jälgimine pärast vaktsineerimist.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.