Uudis

Esmaspäevast pääsevad vaktsineerima üle 50aastased, oletatavalt mai teisest poolest kõik teisedki

Eesti Perearstide Seltsi juhi dr Le Vallikivi sõnul on riskirühmade vaktsineerimisel endiselt võtmeroll perearstikeskustel.Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Esmaspäevast, 3. maist oodatakse Covid-19 vastu vaktsineerima kõiki 50-aastaseid ja vanemaid või veel sel aastal 50-aastaseks saavaid inimesi. Samuti on endiselt oodatud vaktsineerima riskirühma kuuluvad inimesed sõltumata vanusest.

„Maikuu jooksul avame vaktsineerimise võimaluse järk-järgult kõigile soovijatele. Oluliselt kasvanud vaktsiinitarned võimaldavad alustada uuest nädalast vähemalt 50-aastaste kaitsesüstimist ning mai teises pooles avada võimaluse juba ka 16-49-aastastele,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Minister tuletab meelde, et vaktsineerimine päästab elusid, vähendab haiglaravi koormust ning võimaldab järk-järgult piiranguid leevendada, ühiskonda avada ja tavapärasema elukorralduse juurde naasta. Seetõttu on väga oluline, et igaüks meist vaktsineerimise võimalust kasutaks.

Suurem osa riskirühmast vaktsineeritud

Perearstide seltsi juht dr Le Vallikivi rõõmustab, et vaktsineerimise maraton on jõudnud ühe olulise tähiseni: suurem osa riskirühmadesse kuuluvatest inimestest on praeguseks vaktsineerimise võimaluse saanud. “Seetõttu on vaktsineeritavate sihtrühmadega edasiliikumine igati tervitatav,“ kommenteeris perearst.

“Riikliku vaktsineerimiskava peamine eesmärk oli vaktsineerida esmalt eakad ja krooniliste haigustega inimesed, et kaitsta ühiskonna kõige haavatavamat osa,” märkis dr Vallikivi. “Riskirühmade vaktsineerimisel on endiselt võtmeroll perearstikeskustel, sest perearstidel on terviklik ülevaade nimistusse kuuluvate inimeste terviseseisundist ning usalduslik suhe patsientidega.”

Perearstid kutsuvad üles kõiki riskirühma kuuluvaid inimesi, kellega ei ole perearstikeskuse poolt veel ühendust võetud, endast ise perearstikeskusele teada andma, kuna patsientide kontaktandmed võivad olla muutunud.

Kuhu minna?

Riskirühma kuulumise kohta saab inimene infot oma perearstilt või patsiendiportaalist. Haigekassa koostas riskirühma kuuluvate inimeste nimekirjad jaanuari alguse seisuga ning nendele inimestele on digiregistratuuris vaktsineerimisaja broneerimise võimalus avatud.

Parasjagu leiab üleriigilisest digiregistratuurist tuhandeid vabu vaktsineerimise aegu tervishoiuasutustesse üle Eesti. Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu, helistades kohalikku haiglasse või eraraviasutuse registratuuri.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.