Uudis

Euroopa Liit on väga lähedal veel ühe koroonavaktsiini eeostulepingu sõlmimisele

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen,Foto: Shutterstock

BNS teatas esmaspäeval, et EL-i esindajad on praeguseks jõudnud väga lähedale leppe allkirjastamisele ravimifirmadega Pfizer/BioNTech, et osta 300 miljonit doosi nende koroonaviiruse vaktsiini.

USA ravimifirma Pfizer, mis arendab koroonaviiruse vaktsiini välja koos Saksa firmaga BioNTech, avaldas täna, et esialgse analüüsi põhjal on nende vaktsiin loodetust veelgi efektiivsem ja hoiab COVID-19 nakatumise ära koguni 90 protsendil vaktsineeritutest ehk 9 kaitsesüsti saanul 10-st (loe uudist siit).

Eesti on seni ühinenud COVID-19 vaktsiinide eelostulepingutega, mille Euroopa Komisjon on sõlminud ravimfirmadega AstraZeneca ning Janssen (uudist näeb siit).

Lisaks Pfizer/BioNTechile on Euroopa Komisjonil COVID-19 vaktsiini soetamiseks erinevas staadiumis läbirääkimised ka ravimifirmadega BioNTech/Pfizer, Curevac, Moderna ja Novavax. 

“Euroopa teadus töötab!” kuulutas Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen, õnnitledes USA ja Saksa ravimiarendajaid nende läbimurde puhul koroonavaktsiini arenduses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.