Uudis

Euroopa ravimiamet hindab Moderna koroonavaktsiini sobivust 6-11aastastele lastele

Moderna mRNA-l põhinev koroonavaktsiin Spikevax sisaldab juhiseid Covid-19 haigust põhjustava viiruse valgu tootmiseks.Foto: Shutterstock

Euroopa ravimiamet (EMA) alustas ravimitootja taotluse hindamist, mis käsitleb Moderna COVID-19 vaktsiini Spikevax kasutamise laiendamist 6–11aastastele lastele.

EMA inimravimite komitee (CHMP) hindab vaktsiini toime kohta kogutud andmeid, sh käimasoleva 6–11aastastel lastel korraldatava uuringu seniseid tulemusi, et otsustada, kas vaktsiini sihtrühma laiendamine on põhjendatud.

Hindamise kestus sõltub esitatud andmete kvaliteedist. Eeldatavasti võtab pandeemia tingimustele kohandatud kiirendatud hindamine aega umbes kaks kuud, kui ei ole vaja täiendavaid andmeid või andmeanalüüse. 

EMA annab hindamise tulemustest teada niipea kui võimalik. Seejärel edastatakse CHMP arvamus Euroopa Komisjonile, mis teeb seda arvesse võttes lõpliku otsuse.

Spikevax on COVID-19 vältimiseks mõeldud vaktsiin, mida on praegu lubatud kasutada alates 12. eluaastast. Vaktsiin sisaldab mRNA molekuli, mis kannab teavet COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse ogavalgu sünteesimiseks. Seeläbi tekitab vaktsiin organismis kaitse koroonaviiruse vastu. Spikevax sai Euroopa Liidus müügiloa esmalt 2021. aasta jaanuaris.

Euroopa ravimiamet on parasjagu hindamas ka Pfizeri koroonavaktsiini Comirnaty sobivust 5-11-aastastele lastele. See otsus peaks peagi saabuma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.