Uudis

Euroopa ravimiamet hindab Moderna koroonavaktsiini sobivust noortele

mRNA-l põhinev koroonavaktsiin Moderna sisaldab juhiseid Covid-19 haigust põhjustava viiruse valgu tootmiseks. Vaktsiin ei sisalda viirust ennast ja ei ole võimeline Covid-19 haigust tekitama.Foto: Shutterstock

Kui mai lõpus kiideti heaks Pfizeri koroonavaktsiini sobivus noortele, siis nüüd alustab Euroopa Ravimiamet hindamist, et laiendada ka Moderna koroonavaktsiini kasutamist 12-17-aastastele.

Euroopa Ravimiameti Inimravimite komitee hindab Moderna koroonavaktsiini müügiloa hoidja esitatud andmeid, sealhulgas suure käimasoleva kliinilise uuringu tulemusi, milles osalevad noorukid vanuses 12-17 eluaastast. Praegu on Moderna kasutamine lubatud 18-aastastel ja vanematel.

Uuring on läbi viidud vastavalt Moderna koroonavaktsiini lasteuuringu kavale (PIP), mille kiitis heaks Euroopa Ravimiameti pediaatriakomitee (PDCO). Inimravimite komitee hindab andmeid, et otsustada, kas soovitada näidustuse muutmist.

Inimravimite komitee hinnang esitatakse Euroopa Komisjonile, kes teeb lõpliku otsuse. Otsus kehtib kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides. Inimravimite komitee hinnangut võib oodata juulis.

Koroonavaktsiin Moderna sisaldab molekuli, mida nimetatakse mRNA-ks ja mis sisaldab juhiseid Covid-19 haigust põhjustava viiruse valgu tootmiseks. Vaktsiin ei sisalda viirust ennast ja ei ole võimeline Covid-19 haigust tekitama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.