Uudis

Euroopa ravimiamet hindab Pfizeri koroonavaktsiini sobivust 5-11-aastastele lastele

Pfizer-BioNTechi vaktsiin Comirnaty sisaldab mRNA molekuli, mis toimib rakkudele juhendina ogavalgu valmistamiseks.Foto: Shutterstock

Euroopa Ravimiamet (EMA) hindab taotlust, millega soovitakse laiendada BioNTech/Pfizeri koroonavaktsiini Comirnaty kasutamist 5–11-aastastele lastele.

Hetkel on Pfizeri koroonavaktsiini lubatud kasutada 12-aastastel ja vanematel inimestel. Tootja kliinilised uuringud aga näitavad, et nende koroonavaktsiin annab tugeva immuunvastuse ka noorematele lastele.

EMA Inimravimite Komitee langetabki otsuse tuginedes vaktsiinitootja poolt esitatud andmetele, mis ühtlasi hõlmavad 5- kuni 11-aastaste lastega käimasolevate kliiniliste uuringute tulemusi. Juhul kui esitatud andmed on piisavad ning ei ole vaja küsida vaktsiinitootjalt lisaandmeid, võib EMA sõnul hinnangut oodata paari kuu pärast.

Comirnaty sisaldab molekuli, mida nimetatakse mRNA-ks ja mis sisaldab juhiseid Covid-19 haigust põhjustava SARS-CoV-2 viiruse valgu ehk antigeeni tootmiseks. Comirnaty ei sisalda viirust ennast ja ei ole võimeline tekitama Covid-19 haigust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.