Uudis

Euroopa Ravimiamet hindab Pfizeri koroonavaktsiini sobivust noortele

Pfizer-BioNTechi vaktsiin Comirnaty sisaldab mRNA molekuli, mis toimib rakkudele juhendina ogavalgu valmistamiseks.Foto: Shutterstock

Euroopa Ravimiamet alustab hindamist, et laiendada Pfizeri-BioNTechi koroonavaktsiini Comirnaty kasutamist 12–15-aastastele noortele. Praegu on selle kasutamine lubatud alates 16-aastastel.

Euroopa Ravimiameti Inimravimite komitee hindab Comirnaty koroonavaktsiini müügiloa hoidja esitatud andmeid, sealhulgas suure käimasoleva kliinilise uuringu tulemusi, milles osalevad noorukid alates 12. eluaastast. Komitee hindab andmeid kiirendatud hindamisprotseduuris, et otsustada, kas soovitada näidustuse muutmist.

Inimravimite komitee hinnang esitatakse Euroopa Komisjonile, kes teeb lõpliku otsuse. Otsus kehtib kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides.

Comirnaty sisaldab molekuli, mida nimetatakse mRNA-ks ja mis sisaldab juhiseid COVID-19 haigust põhjustava SARS-CoV-2 viiruse valgu ehk antigeeni tootmiseks. Comirnaty ei sisalda viirust ennast ja ei ole võimeline tekitama COVID-19 haigust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.