Fotod: Ida-Tallinna Keskhaigla avas uuenenud erakorralise meditsiini keskuse

Linti lõikavad (vasakult) Ehitus5ECO OÜ juhatuse liige Andres Neemre, ITK erakorralise meditsiini keskuse juht dr Külvar Mand, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, ITK juhatuse esimees Tarmo Bakler.Foto: Raigo Pajula

Täna, 13. juunil avati Ida-Tallinna Keskhaiglas uuenenud erakorralise meditsiini keskus, kuhu pöördutakse aastas keskmiselt 50 000 korda.

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) juhatuse esimees Tarmo Bakler avaldas heameelt, et väärika ajalooga haigla on saanud kaasaegse ja patsientide teenindamiseks paremaid võimalusi pakkuva erakorralise meditsiini keskuse. „Erakorralise meditsiiniabi osutamine on oluline teenus ning keskuse remont ja laienemine on tähtis samm arstiabi kättesaadavuse parandamisel Põhja-Eestis,“ sõnas haiglajuht.

„Seniste oludega võrreldes on uus erakorralise meditsiini keskus suurem ja võimaldab vastu võtta rohkem patsiente, mis on esimene oluline samm, et saaksime oma vastuvõtus järjekordi lühendada,” ütles ITK erakorralise meditsiini keskuse juht dr Külvar Mand.

“Teiseks on pärast renoveerimist ruumide funktsionaalsus oluliselt paremini korraldatud, mis tähendab, et lühenevad ka meie tööprotsessid – saame pakkuda patsientidele, sealhulgas silmatraumaga patsientidele, kiiret diagnostikat ja abi ning kogu töökorraldus on hästi läbi mõeldud,“ lisas arst. Märgatavalt on paranenud haigla erakorralise vastuvõtu hädaolukorra võimekus.

Kokku on uues erakorralise meditsiini keskuses 19 voodikohta, neist 14 niinimetatud kollastele patsientidele, kolm kriitilistele patsientidele, kaks isolaatorit infektsiooni või muude ohtlike haigusseisunditega (näiteks kemikaalimürgistus) patsientidele ning kaks voodikohta protseduuride tegemiseks. Renoveerimise ja laienemise tulemusena sai erakorralise meditsiini keskus juurde viis voodikohta, mis pakub seni ruumipuuduses vaevelnud keskusele olulist leevendust.

„Meie prioriteet on rasked ja ülirasked patsiendid, keda oleme valmis vastu võtma ja kellele kiiret abi pakkuma. Töötame ööpäev läbi ning patsientide järjekorrad ja ooteajad on erakorralises meditsiinis alati suur murekoht, millega tuleb tegeleda,“ märkis dr Mand.

Uude keskusesse on ehitatud spetsiaalne lüüs kiirabiautodele, kuhu mahub 4–6 sõidukit, mis saavad aastaajast sõltumata lüüsis oodata. Eriti oluline on lüüsi olemasolu talvisel ajal ja vihmaga, sest nii ei pea enam patsiente välitingimustes transportima.

Ka radioloogiakeskus läbis uuenduskuuri

Koos erakorralise meditsiini keskusega sai endale uued renoveeritud ruumid ITK radioloogiakeskus, mille kompuutertomograafi, röntgenit ja ultraheliaparaate läheb vaja paljude erakorralisse vastuvõttu pöörduvate patsientide olukorra diagnoosimiseks.

Diagnostikakliiniku juhataja Aleksandr Šamarini sõnul on uute ruumide valmimise üle kõigil väga hea meel: „Diagnostikaseadmeid kasutame 24/7 ja väga intensiivselt, seega on nende väljavahetamise vajadus olnud ilmne. Uued seadmed on kaasaegsed ja nii saame pakkuda patsientidele parimaid diagnostilisi võimalusi. Samuti on oluline töötingimuste parandamine.“

ITK erakorralise meditsiini keskuse ja radioloogiakeskuse uuendamine maksis ligi 6,5 miljonit eurot, lisaks soetati meditsiiniseadmeid 3 miljoni euro väärtuses. Uuendatud pinda on 3000 m2.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.