Fotod: söömishäirete liit avas uued ruumid T1 keskuses

Söömishäirete liidu tegevjuht Snežana Härma (keskel) rõhutab, et söömishäirete ravisse peab kaasama kogu pere.Fotod: Silver Tõnisson

Esmaspäeval avas söömishäirete liit oma keskuse suuremates ja avaramates ruumides T1 kolmandal korrusel, kus saab käia mitmete eriarstide vastuvõtul. Liit keskendub söömishäirete seotud nõustamisele ja kõikidele muudele psüühikahäiretele.

„Söömishäireid esineb seitsmel  protsendil elanikkonnast ja läheneme söömishäiretega kaasnevatele probleemidele võimalikult laialt. Tegu on psüühikahäirega ja ravisse peab suhtuma tõsiselt ning kaasama kogu pere,“ ütles söömishäirete liidu juhataja Snežana Härma.

Söömishäirete liit on asutatud 2020. aastal ning koondab söömishäirete all kannatavaid inimesi, nende pereliikmeid ja sõpru-lähedasi. Liit teeb koostööd spetsialistidega, kellel on sobiv väljaõpe ning kogemus söömishäirete ravis ja rehabilitatsioonis. Liidu eesmärk on pakkuda tuge ja teaduspõhist infot söömishäirete ning söömishäirete ravi kohta ning tõsta teadlikkust söömiskäitumise teemadel. Liit on riigi partner, osutades sotsiaalset ja tööalast rehabilitatsiooni.

Söömishäireid esineb seitsmel protsendil elanikkonnast, kuid söömisega seotud probleeme esineb märkimisväärselt rohkem. Liit tegeleb ka muude psüühikahäiretega nagu ärevus, meeleoluhäired, isiksushäired, ATH ja autismispektrihäired. Psüühikahäirete puhul tekivad patsiendil mitmed kaebused, mis vajavad eriarsti vastuvõttu.

„Söömishäirete liit on üks osa laienevast tervishoiuteenuste valikust uuenevas T1-s. Meil on hea meel, et liit leidis endale keskuses uued ruumid. Edaspidi lisandub kolmandale korrusele terve rida tervishoiu- ja iluteenuste osutajaid, samuti spordiklubisid ja huvitegevusi,“ ütles T1 juht Tarmo Hõbe.

2023. aasta algusest tegutseb T1 kolmandal korrusel Seksuaaltervise Kliinik, kus toimub noorte ja täiskasvanute vastuvõtt, ning sealsamas asub Eesti Seksuaaltervise Liit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.