Uudis

Gripi aktiivsus kasvutrendis: jõulunädalal lisandus 64 A-gripiviiruse juhtu

Kuigi gripp ise on ettearvamatu ja selle vaktsiini efektiivsus on aastati erinev, on vaktsiin siiski kõige parem kaitse.Shutterstock

Jõulunädalal pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 2917 inimest, kellest 38% moodustasid lapsed. Kõige enam oli haigestunuid Raplamaal, Tartumaal, Viljandimaal ja Tallinnas.

Möödunud nädalal kinnitati laboratoorselt kokku 64 gripiviirust (A-gripp), Tallinnas, Ida-Virumaal, Narvas, Lääne-Virumaal, Järvamaal ja Tartumaal. Hooaja algusest on kokku kinnitatud laboratoorselt 192 A-gripiviirust.

Peamiseks haigestumise põhjustajaks on endiselt veel RS-viirus ning kasvab gripiga seotud haigestumine. Gripi haigestumuse intensiivsust saab hinnata madalaks, kuid haigestumus on kasvutrendis. Gripiviiruse püsivast levikust veel rääkida ei saa, kuna seni on registreeritud üksikud juhud ja kaks lokaliseeritud asutuse sisest kollet. Gripiviirust saab ennetada vaktsineerimisega. 

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on gripi aktiivsus kogu Euroopa piirkonnas praegu madal, aga kasvutrendis. Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal. Tuvastatud on nii A- kui ka B-gripiviirust ning samuti on registreeritud hospitaliseerimisi seoses gripiviirusega.

Terviseamet soovitab viirusnakkuste põdejatel:

  • jääda koju, võtta ühendust perearstiga ja ennast terveks ravida, kuna haigestunu võib teisi nakatada kuni seitse päeva. Haigena tööl, koolis, lasteaias käimine kurnab samuti organismi;
  • köhides ja aevastades tuleks nina ja suu katta salvrätiga;
  • vältida silmade puudutamist;
  • pesta tihti käsi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.