Uudis

Grippi haigestunute arv kasvas nädalaga kolmandiku võrra

Gripp on äge viiruslik haigus. Kõige enam haigestuvad grippi lapsed, kuid hospitaliseerimised ja surmajuhud tekivad peamiselt eakate, krooniliste haigustega inimeste hulgas.Foto: Shutterstock

2021. aasta viimasel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 4574 inimest, neist ligi 33% olid lapsed. Arstide poole pöördunute üldarv kasvas nädalaga 57% võrra, grippi haigestunute arv on kasvanud 33% võrra.

Kõikidest hingamisteede viirusnakkuste tõttu laborisse saadetud positiivse kinnituse saanud proovidest moodustasid 36% gripiviirused. Laboratoorselt kinnitati möödunud nädalal 93 A-gripiviirust. 

Muud olulised haigestumise põhjustajad on RS viirus (36,7%), rinoviirus (14%) ja metapneumoviirus (8%).

Grippi haigestumise intensiivsust saab hetkel hinnata veel madalaks ning gripilevikut lokaalseks. Gripiviiruse levikut on täheldatud Tallinnas, Ida-Virumaal, Narvas ja Lääne-Virumaal. Teistes maakondades on registreeritud vaid üksikud gripiviirusega seotud juhud. Registreeritud on mitu gripiviirusega seotud puhangut Tallinnas, Lääne-Virumaal ja Narvas.

TEHIK-u andmetel on hooaja algusest vajanud haiglaravi üheksa gripiviirusega patsienti, neist umbes pooled patsiendid on üle 65-aastased.

Kokku on hooaja algusest laboratoorselt kinnitatud grippi 285 korral, kõik on A-gripiviirused. Terviseameti andmeil ringleb Eestis A-gripiviiruse alatüüp (H3N2). Selle viiruse alatüübiga seotud grippi haigestumise kulgu loetakse raskemaks ja seda just kõrgenenud tüsistuste ning suremuse ohu tõttu eriti vanemealiste inimeste seas.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on ka Euroopa regioonis ringlemas peamiselt A(H3N2) gripiviirused. Praeguseks on avastatud üksikuid A(H1N1)pdm09- või B-gripiviirused, aga ei saa välistada muutust viiruste ringlemises hooaja teisel poolel, kus näiteks domineerivaks saavad ja haigestumise kasvu hakkavad mõjutama A(H1N1) pdm09 gripiviiruse alatüüp või B gripiviirus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.