Uudis

Haigekassa audit ei leidnud Kuressaare haigla töös suuri puudusi

Kuressaare Haigla.Foto: Geenius Meedia/Ronald Liive

Selle aasta mais soovis osa Kuressaare haigla arstidest ravijuht Edward Laane lahkumist. Põhjenduseks toodi Laane ebaprofessionaalsus. Süüdistuste tõttu algatas haigekassa Kuressaare haiglas auditi. Selle tulemustest selgus, et haigla töös ei tuvastatud suuri puudusi.

Hindamisel lähtuti COVID patsientide ravijuhenditest

Aprilli lõpus alustas haigekassa Kuresaare haiglas sihtvalik-auditiga „Covid-19 patsientide ravi Kuressaare Haiglas“, kus hinnati 97 COVID positiivse patsiendi ravidokumente. Töö tulemused annavad ülevaatliku pildi ravil viibinud patsienditest ja nende ravist.

Kuressaare sihtvalik-auditi hindamiskriteeriumite koostamisel toetuti erinevatele COVID patsientide ravijuhenditele.

Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv ütles, et haigekassa kirjeldas sihtvalik-auditis ravidokumente erialase töögrupiga kokku lepitud hindamiskriteeriumite alusel. Kriteeriumid olid näiteks kuidas patsiendid haiglasse saabusid, kas nad tulid ise või kiirabiga, millised olid kaebused, uuringud ja ravi, kui seisund halvenes, mida patsiendiga edasi tehti. Töö tulemusena loodi ülevaade, millised patsiendid olid ravil ja missugune oli nende ravikäsitlus.

Ravi käik oli nõuetekohaselt dokumenteeritud

„Kui me vaatame, kuidas Kuressaare haigla patsientide ravi dokumenteeris, siis inimese terviseseisundi dünaamika ja raviskeemi muutmise näidustused oli dokumenteeritud, üksikutel juhtudel küsisime haiglalt andmeid juurde. Arvestama peab ka eriolukorraga, mil infot haiguse kohta oli vähe, arstidel tuli otsuseid teha töö käigus ja meditsiini personalil oli tööd väga palju,“ rääkis Parv.

Tulemusena leiti, et ravidokumentide sissekanded andsid ülevaate ravi käsitlusest, saadi ülevaatlik pilt patsientidest ning raviprotsessist. Parve sõnul on patsientide ravi täpsemaks hindamiseks vaja läbi viia kliiniline audit ja otstarbekas on hinnata ravi kõigis haiglates, mis COVID patsiente vastu võtavad.

Plaanis on kliiniline audit COVID patsiente käsitlevates haiglates

Kokkuvõttest selgus, et kevadel töösse võetud ajaperiood on sisukamate järelduste tegemiseks liiga kitsas ning ei võimalda anda hinnangut üksikute ravijuhtude käsitluse kvaliteedile.

“Oleme töögrupilt saanud soovituse teemaga jätkata. Plaanime alustada kliinilise auditiga, kuhu kaasame lisaks Kuressaarele ka teised haiglad, kus COVID patsiente ravitakse. Erialaspetsialistide poolt koostatud võrdlev COVID patsientide käsitluse hindamine võimaldaks anda edaspidi parimaid ravisoovitusi,“ lisas Maivi Parv.

Kuressaares võetakse audit aluseks ravitegevuste edasisel planeerimisel

Haigekassa saatis tulemuste kokkuvõtte Kuresaare haiglale tutvumiseks ning haigla ravijuhi Edward Laane sõnul on ta haigekassa tööga rahul ning tulemus annab hea ülevaate COVID-19 positiivsete patsientide ravist Kuressaare haiglas.

„Meil on hea meel põhjaliku analüüsi üle ning planeerime seda haiglasiseselt kasutada, et tõhustada veelgi koostööd raviarvelduste ja haigla infosüsteemi arendajatega,“ rääkis Laane.

Tema sõnul kasutab haigla saadud analüüsi haiglasiseselt, tehtud kokkuvõtet analüüsitakse detailsemalt ning võetakse aluseks edasises ravitegevuses.

Kuressaare haigla sihtvalik-auditi kokkuvõte on leitav haigekassa kodulehel siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.