Uudis

Haigekassa tahab haiguslehed välja maksta, aga paljudel pole arvelduskonto andmeid

Näomask. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Haigekassa alustas eriolukorra algusest ootel olnud haiguslehtede hüvitamist. Paraku on maksmise käigus ilmnenud, et haigekassal puuduvad paljude inimeste arvelduskonto andmed. 

Haigekassa palub niisiis inimestel neile edastada arvelduskonto, kuhu hüvitis üle kanda.

Arvelduskonto andmeid saab mugavalt lisada ja muuta riigiportaalis teenuses „Minu arvelduskonto ja andmed haigekassas“. Teine variant on haigekassale saata digitaalselt allkirjastatud kontomuutmise avaldus aadressile info@haigekassa.ee.

Haigekassa juhatuse liikme Pille Banhardi sõnul tehakse töövõimetushüvitise ülekanne sellele pangakontole, mis on haigekassale edastatud.

“Kuna paljud inimesed ei ole oma kontot esitanud või uuendanud, ei saa haigekassa hüvitise raha üle kanda. Seetõttu palume tungivalt inimestel riigiportaalis oma pangakonto andmete õigsust ja olemasolu kontrollida,” rääkis Banhard.

Eelmisel nädalal selgus tema sõnul, et 51 000 maksmisele suunatud haiguslehest üle 500 puhul olid inimeste kontoandmed valed ning üle 2000 inimesel pangakonto puudus,” kirjeldas Banhard olukorra tõsidust.

Tema sõnul selgitab praegust olukorda see, et koroonaviirusest tingitud eriolukorras on haiguslehe võtnud paljud, kes seda varem või ammu ei ole teinud ja kellel seetõttu on hüvitise saamiseks vajalikud kontoandmed uuendamata või puudu.

Lisaks kontoandmetele, palutakse riigiportaalis üle kontrollida ja vajadusel uuendada oma telefoninumber ja e-posti aadress. “On oluline, et riigiportaalis on olemas kõik vajalikud ja õiged andmed, et riik saaks vajadusel inimestega ühendust võtta, dokumente saata või hüvitisi üle kanda,” lisas Banhard.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.