Uudis

Haiglajuht: Saaremaa on jõudnud koroona karjaimmuunsuseni

Kuressaare Haigla juhatuse liige ning haigla ravijuht dr Edward Laane.Foto: Ronald Liive / Geenius Meedia

Kuressaare haigla ravijuhi Edward Laane hinnangul on Saare maakonnas koroona-vaktsineerimine ja läbipõdemine jõudnud tasemele, mida saab nimetada karjaimmuunsuseks.

Viimastel nädalatel on Kuressaare haigla koroonaosakonnas olnud kaunis vaikne, kuna seal on tulnud tegeleda vaid üksikute Covid-19 patsientidega, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.

Kardetud omikrontüvi, millega eilseks oli nakatunud 13 saarlast, ei ole Saaremaal probleeme tekitanud. “Ta ei ole küll lillepidu, aga mina isiklikult ei pea teda ohtlikumaks kui varasemad tüved. Koroonaviirus muteerub kogu aeg, see ei peaks olema esiuudis,” lausus Laane.

Haiglajuhi hinnangul on koroonapandeemia Saaremaal lõppenud. “Rääkida saame pigem endeemiast ehk viiruse kohalikust levikust,” sõnas ta ja lisas, et Saaremaa olukorras mängivad rolli nii vaktsineerimine kui ka läbipõdemine.

Laane toob välja, et viimase seire järgi on Saaremaal immuunsus 86 protsendil elanikest, riskigruppides isegi 90 protsendil. “See ongi see karjaimmuunsus, mille kohta veel paar kuud tagasi arvati, et seda ei ole,” märkis haiglajuht.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.