Uudis

Haiglaravi vajadus kasvutrendis: Ida-Tallinna Keskhaigla avab taas Covid-osakonna

Töö Ida-Tallinna Keskhaigla Covid-osakonnas.Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Alates homsest, 24. septembrist avab Ida-Tallinna Keskhaigla taas Covid-19 patsientide ravile spetsialiseerunud osakonna.

Avatavas osakonnas on Covid-haigetele 29 voodikohta, neist viis on teise astme intensiivravi voodikohad. Varasemalt on haiglas olemas juba kaks kolmanda astme intensiivravi kohta. Uus osakond avatakse Ravi tänaval sisehaiguste osakonna pinnal.

Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse liikme ja ravijuhi Ene Hallingu sõnul vajab haiglaravi järjest rohkem Covid-patsiente. „Kahjuks on suurenenud vajadus Covid-haigete voodikohtade järele ja peame tegema oma töös ümberkorraldusi. Avatav osakond on valmis ööpäev läbi haigeid vastu võtma. Nakkusohtu silmas pidades on Covid-haigete teekond haiglas hoolikalt planeeritud,“ selgitas Halling.

Antud olukorrast tingituna on piiratud plaaniline ravi siseerialadel nagu kardioloogia, neuroloogia ja gastroenteroloogia. Muu plaaniline ravi jätkub Ida-Tallinna Keskhaiglas võimaluste piires, kuid haigla kriisistaap jälgib igapäevaselt olukorda ning otsustab plaanilise ravi jätkamise vastavalt olukorrale. Lisaks on Covid-haigete vastuvõtuks valmisolek olemas nii naistekliinikus kui silmakliinikus.

Tänahommikuse seisuga vajab sümptomaatilise Covid-19 tõttu üle Eesti haiglaravi 142 inimest. Kokku on haiglates 172 koroonaviirusega nakatunud patsienti, kellest on vaktsineerimata 122 ehk 71,5% ja lõpetatud vaktsineerimiskuuriga 49 ehk 28,5%.

Ööpäeva jooksul avati haiglates 28 uut haigusjuhtu. Suri neli koroonaviirusega nakatunud inimest: kaks 86-aastast naist, 88-aastane naine ja 91-aastane naine.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 6275 testitulemust, millest 589 osutus positiivseks. Positiivse testi saanutest oli 386 vaktsineerimata ja 203 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 66,3%.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.