Uudis

Haiglates tuleb taas kõigil maski kanda ja patsiente pääsevad külastama vaid nakkusohutud lähedased

Töö Ida-Tallinna Keskhaigla Covid-osakonnas.Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Tulenevalt koroonaviiruse kiirest levikust on nii Tartu Ülikooli Kliinikum, Põhja-Eesti Regionaalhaigla kui ka Ida-Tallinna Keskhaigla teatanud, et haiglaruumides tuleb kanda kaitsemaske ja osakondade külastamine on piiratud.

Haiglate avalikel aladel (nt fuajee, koridorid, osakondade üldalad) kehtib sellest nädalast taas maskikandmise nõue, et säilitada ohutu ravi- ja töökeskkond nii patsientidele kui töötajatele. Mask on kohustuslik nii patsientidele, saatvatele lähedastele kui ka meditsiinilisele personalile.

Ida-Tallinna Keskhaiglas teatas ka, et nende juures kehtib haiglaravil viibivate patsientide külastuskeeld. Külastajad on lubatud vaid erikokkuleppel patsiendi raviarstiga, kui on tegemist raskes üldseisundis ning halva prognoosiga haigega. Ja selgi juhul peab külastajal olema ette näidata koroonasertifikaat, et tõendada oma nakkusohutust. Külastusaja pikkuseks on lubatud maksimaalselt 15 minutit ja lubatud on üks külastaja korraga. Külastajal on kohustus patsiendi juurde minekul kanda kaitsemaski.

Tartu Ülikooli Kliinikum annab samuti mõista, et patsiente pääsevad külastama vaid lähedased, kelle nakkusohutus on kontrollitud. Ehk patsiente patsiente külastama vaid inimesed, kes on vastavalt COVID-19 vaktsineerimisskeemile vaktsineeritud või kelle COVID-19 diagnoosimisest ja tervenemisest on möödas vähem kui 8 kuud. Vaktsineerimata külastajatele on lubatud külastamine põhjendatud juhtudel kokkuleppel osakonnaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.