Läänemere Hambakliiniku hambaarsti Viktoria Oštšepkova sõnul on tänavu suvel jõudnud nende kliinikutesse sadu inimesi, kes on elektritõukerattaga kukkudes murdnud kas hambad või lõualuu. Tavaliselt on need traumad väga valusad või isegi eluohtlikud ning hammaste tagasisaamine võib võtta kuni pool aastat.
Viktoria Oštšepkova sõnul käib kahes Tallinna Läänemere hambakliinikus ühes kuus kokku keskmiselt 9000 patsienti. Seejuures on elektritõukerattaga kukkumisest põhjustatud traumade arv hambaarstide jaoks kordades kasvanud ja kliinikusse jõuab selliseid juhtumeid iga päev.
„Enamus õnnetusi ametlikku statistikasse ei lähegi, aga näiteks päikeselistel suvepäevadel või peale suuremaid kontsert-üritusi suureneb koheselt tõukerattaga toimunud traumade arv ja esmaabi ukse taga on järjekord. Just viimasel juhul sõidavad paljud inimesed tagasi koju takso asemel tõukerattaga. Tihti on nad ka purjus ning siis tekivad kõige tõsisemad õnnetused ja suuremad traumad. Samas juhtuvad õnnetused ka täiesti kainete inimestega, sest väikesed rattad, ebastabiilne juhitavus, suur kiirus ja teised liiklejad kõnniteel on väga suur risk,“ rääkis Oštšepkova.