Hambaarstid tahaks ortodontilist ravi teha, ortodondid ei nõustu

Hambaarstide hinnangul võiksid lihtsamad ortodontilised tööd kuuluda ka nende tegevuste hulka.Foto: Shutterstock

Ortodontide ja hambaarstide vahel on tekkinud eriarvamus – hambaarstide hinnangul võiksid ka nemad kergemaid ortodontilisi protseduure läbi viia, mitmeaastaste järjekordadega ortodondid sellega nõus ei ole.

Seaduse järgi võib ortodontiaga tegeleda vaid ortodont, kuid paika pole pandud üksikute tegevuste vahel jooksvaid piire. Seepärast leiavad hambaarstid, et lihtsamad ortodontilised tööd võiks kuuluda ka nende tegevuste hulka, kui hambaarst on läbinud vastava koolituse, kirjutab ERR.

“Meie pakkumine ongi selline, et hambaarstid võiksid teha lihtsamaid ortodontilisi töid, mis on hammaste joondamine, rivistamine ja ilma klassi muutmata,” ütles hambaarstide liidu president Katrin Metstak.

Tartu Ülikooli ortodontia kaasprofessori Triin Jagomäe sõnul tuleks kõik hambumusanomaaliatega seotud tööd jätta aga ortodontidele. Ka sotsiaalministeerium peab ortodontide ravijärjekordi probleemiks, kuid valdkonda eraldi reguleerida nad ei soovi.

Hambaarstide hinnangul ei ole keskmiselt enam kui 10 000 eurot kuus teenivad ortodondid aga huvitatud ühise laua taha istumisest.

Terviseametki on asunud ortodontide poolele. Ettekirjutusi on amet seni teinud kolmele hambaraviasutusele, kus hambaarst on kaperavi alustanud. Vandeadvokaat Ants Nõmperi sõnul võib ettekirjutusi lisanduda veel ja selleks, et midagi muutuks, tuleks hambaarstidel pöörduda kohtusse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.