Tervisekassa usaldusarst Tiia Zeigo toonitab, et just lapsevanem on see, kes vastutab lapse suutervise eest. “Kui lapsevanem aitab lapsel väikesest peale oma suuhügieeni eest hoolt kanda ning külastab lapsega regulaarselt hambaarsti, aitab see tagada, et laps jõuab täiskasvanuikka tervete hammaste ja igemetega,” nentis arst.
2023. aasta alguse seisuga on laste hambaravi osutamiseks lepingu sõlminud 317 hambaravikliinikut üle Eesti ehk ligi pooltes kliinikutes on lastel võimalik tervisekassa toel tasuta hambaarstil käia.
Hambaravihüvitist kasutatakse üha rohkem
“Sagedasem hambaarsti külastatavus, hea ennetustöö ja hambaravihüvitise laiendamine on aidanud paljudel pöörduda kontrolli ja alustada vajadusel raviga,” tõdes usaldusarst Tiia Zeigo.
Hambaarstivisiitide ja ka hüvitist kasutanud inimeste arv kasvab iga aastaga. Täiskasvanute hambaravihüvitisi kasutas möödunud aastal ligi 362 400 inimest, seda on pea 44 000 inimese võrra rohkem kui aasta varem.
Tervisekassa andmetel kasutas mullu 40-eurost hambaravihüvitist üle 207 500 inimese. 85-eurost hüvitist, mis on mõeldud suurenenud hambaravi vajadusega inimestele, kasutas üle 158 600 inimese. Eelmisel aastal hüvitas tervisekassa hambaraviteenuseid kokku 27 miljoni euro eest.
Kasvanud on ka täiskasvanute hambaravi teenuseid pakkuvate lepingupartnerite arv. “Hüvitist pakkuvate lepingupartnerite hulk kasvab iga aastaga. Tänaseks pakuvad täiskasvanutele hambaravihüvitist 416 kliinikut ehk 70% kõikidest hambaravikliinikutest üle-Eesti,” ütles Tiia Zeigo.