Uudis

Hiina teatas suurimast nakatumiste arvust kolme kuu jooksul

Foto: Shutterstock

Hiina teatas esmaspäeval suurimast koroonaviirusse nakatunute arvust viimase kolme kuu jooksul, üle maailma ületas nakatunute arv 16 miljoni.

Austraalias kestab suurim nakatumiste kasv alates pandeemia puhkemisest,Hongkongis on registreeritud ööpäevaste nakatumiste rekordid ja Hispaanias on uute nakatumiste arv viimase kahe nädala jooksul kolmekordistunud.

Osa maailma regioone võitleb alles nakatumiste esimese lainega ega ole suutnud viirust kontrolli alla saada. Ühendriikides on registreeritud ligi 4,23 miljonit nakatumist, Laduna-Ameerikas ja Kariibi mere piirkonnas kasvas nakatumiste arv pühapäeval järsult ja edestas esmakordselt korraks Põhja-Ameerika nakatumiste koguarvu.

Hiina teatas esmaspäeval 61 uuest nakatunust, mis on suurim arv alates aprillist. Hiina võimud on kehtestanud eri regioonide nakatumistkobaratest alguse saanud teise viiruselaine ohjeldamiseks välja “sõjaaegsed piirangud”.

Enamik uutest nakatumistest leidis kinnitust Hiina loodeosas Xinjiangis, kus juuli keskel oli viirusepuhang pealinnas Ürümqis. Pühapäeval käivitati 3,5 miljoni elanikuga linnas teine massitestimise programm, seni on kontrollitud 2,3 miljonit inimest. Sadu tuhandeid inimesi on plaanis testida ka Hiina kirdeosa sadamalinnas Dalianis, kus eelmisel nädalal tekkis uus viirusekolle.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.