Uudis

Hiiumaal võivad koroonapiirangud kaduda

Peaminister Kaja Kallas.Foto: Remo Tõnismäe / Postimees / Scanpix

Peaminister Kaja Kallas tegi valitsuse teadusnõukojale ettepaneku arutada koroonapiirangute kaotamist Hiiumaal, kus üle 73 protsendi elanikest on vaktsineeritud.

“Tegin teadusnõukojale ettepaneku arutada võimalust kaotada Hiiumaal koroonaviiruse kontrollmeetmed. See tähendab, et Hiiumaal poleks siis enam vaja kontrollida inimeste tervisohutust ega ka kanda maske,” kirjutas peaminister täna sotsiaalmeedias.

Kaja Kallas põhjendas, et Hiiumaal on tänaseks saavutatud Eesti kõrgeim vaktsineerituse tase. “Hiidlaste seas on täiskasvanutest ennast vaktsineerinud juba 73,3% ning riskirühmade seas on see protsent veelgi kõrgem. Näiteks üle 60-aastate seas on end vaktsineerinud suisa 86,4% hiidlastest. See on väga tubli saavutus, kiitus aktiivsetele hiidlastele ja Hiiumaa tervishoiutöötajatele,” kirjutas peaminister.

Kallas nentis, et nii suur vaktsineeritute osakaal võimaldab Hiiumaa inimestel veidi rahulikumalt hingata. “Andmed ju näitavad, et vaktsineerimine aitab ära hoida rasket haigestumist neli korda kindlamalt,” märkis ta.

“Juhul, kui kontrollmeetmete kaotamisega Hiiumaal ei teki uus koldeid, saaks sellist lähenemist kaaluda ka teiste maakondade puhul. Teadusnõukoda asub nüüd arutama, kas ja mis tingimustel see võimalik oleks,” kirjutas peaminister.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.