Uudis

Ida-Tallinna Keskhaigla EMO kolib aastaks ajutisele pinnale

ITK erakorralise meditsiini keskus paikneb alates 8. maist ajutiselt haigla hoovis – purskkaevu ja A-korpuse vahel.Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Ida-Tallinna Keskhaigla Ravi tänava erakorralise meditsiini keskus kolib ruumides algava suuremahulise remondi tõttu aastaks ajutisse meditsiinilinnakusse.

Kolimise tõttu on erakorralise meditsiini keskus (EMK) 7. mail suletud 24 tundi, kiirabid suunatakse ümber teistesse haiglatesse. Ka patsientidel palutakse sel päeval teiste haiglate erakorralise meditsiini osakondadesse pöörduda. Silmaarsti erakorraline vastuvõtt jätkub ka 7. mail tavapärases asukohas. Remont ja kolimine naistekliiniku erakorralist vastuvõttu ei puuduta.

8. mail alustavad nii EMK kui ka silmaarsti erakorraline vastuvõtt tööd uues kohas haigla hoovis – purskkaevu ja A-korpuse vahel – ajutises meditsiinilinnakus. Linnakus on koos nii EMK, EMK radioloogia kui ka ambulatoorse ravi üldregistratuur.

„Ajutisel pinnal on olemas kogu vajalik tehnika, mida töös vaja läheb,“ märkis EMK juhataja dr Märt Põlluveer. „Tavapärane töö jätkub ajutisel pinnal, võib öelda, et ajutine EMK on isegi kaasaegsem kui praegune.“

Silmakliiniku all asuvas vanades EMK ruumides ehitatakse remondi käigus ümber sisuliselt kaks korrust. „Vajame uut kontseptsiooni ja uut saali, samuti peame personali kasutama võimalikult efektiivselt. Raskes seisus patsientide hulk kasvab aasta-aastalt,“ rääkis Põlluveer. „Sisuliselt on praegune EMK pärit 1980ndatest, seda on kohendatud, aga olemasolevate võimaluste piires.“

Remondiga paraneb ITK EMK isolatsioonivõimekus hüppeliselt, samuti hädaolukorra võimekus ning personali turvalisus. „Remondi tulemusena viime ka maja Päästeameti nõuetega kooskõlla,“ märkis dr Põlluveer.

Remonditud ruumidesse on plaanis tagasi kolida 2022. aasta kevadel. Remont ja ajutisel pinnal tegutsemine läheb maksma üle 5 miljoni euro, ehitaja on Ehitus5ECO OÜ.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.