Uudis

Ida-Tallinna Keskhaiglas kehtestatakse patsientide külastuskeeld ning taastatakse maski kandmise nõue

Täiendatud! Piirangud kehtestati ka Lääne-Tallinna Keskhaiglas.

Ida-Tallinna Keskhaigla.Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Seoses viiruste levikuga kehtib alates 10. septembrist Ida-Tallinna Keskhaiglas haiglaravil viibivate patsientide külastuskeeld, samuti taastatakse haiglasse tulevatele patsientidele maskikandmise kohustus.

Külastamine on võimalik vaid eriloaga väga raskete haigete puhul, infot annab külastamise kohta raviarst.

Kõikides haigla üksustes ja korpustes suunatakse patsiendid desinfitseerima käsi ja neile antakse kandmiseks kaitsemask. Kaitsemaskide kandmine on kohustuslik kõikidele statsionaarsele ravile ja ambulatoorsele vastuvõtule ning protseduurile/uuringule saabuvatele  patsientidele.

Samuti on ümber korraldatud pakkide toomine. Patsientide lähedaste toodud pakid tuleb jätta haigla vastava üksuse (patsiendi raviosakond) riidehoidu personali kätte kindlatel kellaegadel tööpäeviti. Pakid toimetatakse päeva lõpus osakondadesse.

Lähedasele, kes viibib haiglas kauem kui 2 päeva, võib tuua isiklikke asju (nt prillid, laadija, raamat, pliiats, hügieenitarbed, aluspesu, sokid jms), ka jooke (nt mahla kuni 1L), väikses koguses pakendatud suupisteid, näkse (nt müslibatoon), kuid mitte riknevaid toiduaineid. Lilli palutakse mitte tuua.

Alates 9. septembrist on haiglas viibijate külastamine keelatud ka Lääne-Tallinna Keskhaiglas. Erandjuhtudel on patsiendi külastamine lubatud raviarsti loal.

Külastuskeeld ei puuduta Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusabikliinikut (Õismäe tee 179), kus patsientide külastamine on kindlaid reegleid järgides endiselt lubatud. Patsienti tohib külastada üks inimene korraga kuni 20 minutit. Külastaja peab olema terve ning kandma kaitsemaski.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.