Uudis

Ida-Tallinna keskhaiglas tehakse laupäevast alates kõigile ravile tulijaile koroonaanalüüs

Ida-Tallinna keskhaigla naistenõuandla.Foto: Shutterstock

Ida-Tallinna Keskhaiglast (ITK) anti teada, et laupäevast, 26. septembrist tehakse kõigile plaanilise päevaravipatsientidele ja statsionaarsele ravile tulevatele patsientidele COVID-19 viiruse analüüs.

Laupäeval avatakse proovivõtupunkt Ravi tänaval

Alates laupäevast alustatakse Ravi tänava üksuse C-korpuse taga asuvas telgis naistekliiniku ja Magdaleena tänava korpuse plaaniliste päevaravi ja statsionaari patsientide testimist koroonaviiruse suhtes. COVID-19 proov võetakse kuni 48 tundi enne päevaravile/statsionaarsele ravile tulekut.

Varasemad testivastused ei ole aktsepteeritavad ning analüüsi tegemiseks võtavad ITK töötajad eelnevalt patsientidega ühendust ja broneerivad testimiseks aja.

“Aktsepteerime ka teistes asutustes tehtud testi vastust, kui see on dokumenteeritud ja tehtud mitte varem kui 48 tundi enne planeeritavat ravile tulekut,” edastas ITK turundusosakonna juhataja Inge Suder.

Esmaspäevast saab proovi anda ka Magdaleena tänava korpuses

Esmaspäeval 28. septembril avatakse Magdaleena tänaval asuvas onkoloogiakeskuse ambulatoorse päevaraviosakonna ruumides 0-korrusel ala, kus võetakse koroonaproov kaugemalt tulevatel ja eelnevalt testimata plaanilistelt päevaravi ja statsionaarse ravi patsientidelt.

Analüüsi võtmine toimub sealgi eelregistreerimisega vastavalt broneeritud ajale. Ka nende patsientidega võtab eelnevalt ühendust ITK töötaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.