Uudis

Ida-Tallinna Keskhaiglasse jõudis 2,7-miljoniline diagnostikaseade

Ida-Tallinna Keskhaigla positronemissioontomograaf.Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Ida-Tallinna Keskhaigla tegi viimaste aastate ühe suurima investeeringu ja soetas 2,7 miljonit eurot maksva statsionaarse positronemissioontomograafi (PET), millega hakatakse teostama diagnostilisi uuringuid põhiliselt onkoloogilistele patsientidele.

Tegemist on hübriidse molekulaarkuvamisseadmega, kus lisaks PET-ile on ka kompuutertomograafia (KT) võimekus – kaks uuringuseadet ühes.

Seni külastas ITKd kaks korda kuus Põhjamaades ringi sõitev mobiilne PET/KT üksus. ITKs on PET-uuringuid teostatud üle 15 aasta, nüüd aga kolitakse bussist haigla ruumidesse statsionaarse seadmega. See on suur samm edasi, mis tagab uuringu parema pildikvaliteedi ja parema kättesaadavuse pahaloomulise kasvajaga patsientidele.

„Onkoloogia on prioriteet ja meil on rõõm panustada selle arengusse ITKs,“ ütles haigla nukleaarmeditsiini keskuse juhataja dr Anne Poksi. „Optimaalne on ühes päevas uurida 5-6 patsienti. Patsient peab uuringuks varuma kuni 3 tundi, millest enamus on ooteaeg märkaine kogunemiseks haiguskolletes. Tegemist on keerulise molekulaarkuvamisuuringuga, mille järele on Eestis suur nõudlus.”

PET/KT seade on valmistatud USAs. See lennutati Ühendriikidest Saksamaale ja Saksamaalt jõudsid seadme osad Eestisse septembris. Oktoobrikuu jooksul toimus aparatuuri seadistamine ja töötajate väljaõpe. Seadme maksumuseks oli 2,7 miljonit eurot, mis on haiglale viimaste aastate üks suuremaid investeeringuid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.