Uudis

Ida-Virumaa viirusetase on Eesti keskmisest viis korda kõrgem

Reoveeuuringu tulemused 24.-28. mail.Foto: Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli juhitava reoveeseireuuringu sellenädalased tulemused näitavad viirusekoguse jätkuvat kahanemist reovees. Üldpildist eristub tunduvalt vaid Ida-Virumaa, kus viirusetase on Eesti keskmisest viis korda kõrgem.

Uuringu juhi, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete professori Tanel Tensoni sõnul on tublisti kasvanud nende kohtade arv, kus reovee viirusesisaldus on väike. „Väikese viirusesisaldusega kohtade osakaal on praegu võrreldav sügisese tasemega,“ täpsustas Tenson.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4076 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 140 ehk 3,4% testide koguarvust.

Harjumaal tuvastati koroonaviirusega nakatumine 46 inimesel, sealhulgas 32 uutest haigusjuhtudest on Tallinnas. Ida-Virumaale lisandus 45, Pärnumaale 11, Tartumaale 10, Valgamaale 9 ja Viljandimaale 7 uut nakkusjuhtu. Võrumaale lisandus 5, Põlvamaale 3, Jõgeva-, Rapla- ja Saaremaale 1 uut positiivset testitulemust. Hiiu-, Järva-, Lääne- ja Lääne-Virumaale uusi nakkusjuhte ei lisandunud. 1 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi Covid-19 haigusjuhtumeid kokku 12, haiglaravi vajab 137 patsienti. Suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest.

Ööpäeva jooksul manustati 16 181 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 458 598 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 249 133 inimesel. 70+ vanusegruppi on üle 60% vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Üle Eesti on kokku kaitsepoogitud vähemalt ühe kaitsesüstiga 42% täiskasvanutest. Seejuures on Harjumaal vaktsiiniga hõlmatus 40%, Ida-Virumaal aga kõigest 29%. Hiiu-, Saare-, Lääne-, Tartu- ja Jõgevamaal vaktsineeritud üle poolte täiskasvanutest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.