Uudis

Ida-Virumaal hakatakse vaktsineerima eakatega kaasa tulnud inimesi

Vaktsineerimise projektijuht Marek Seer.Foto: Postimees/Scanpix

Alates 29. aprillist saavad Ida-Virumaal Covid-19 vastu vaktsineerimise võimaluse ka need vähemalt 18-aastased inimesed, kes aitavad oma 70-aastasel või vanemal inimesel vaktsineerima minna.

Ida-Virumaal on vaktsineerimisega hõlmatus riigi madalaim – tänahommikuse seisuga oli vaktsineeritud ligikaudu 16% maakonna elanikest.

Eesti Covid-19 vaktsineerimise plaan näeb ette, et kõrgema nakatumisega ja/või madalama vaktsineeritusega piirkondadesse võib suunata suuremaid koguseid vaktsiine ning eritähelepanu, et hõlmatust parandada.

Nii saavadki homsest, 29. aprillist rahvastikuregistri järgi Ida-Virumaal elavad 70-aastased või vanemad inimesed vaktsineerida koos samuti rahvastikuregistri järgi Ida-Virumaal elava inimese või lähedasega. Eakaga koos saavad minna vaktsineerima kõik vähemalt 18-aastased inimesed.

Vaktsineerimise projektijuht Marek Seer ütles, et kuna eakatel inimestel on sageli ise keeruline liikuda, on selline võimalus paljudele noorematele motivatsiooniks, miks vanem inimene vaktsineerimisele kohale aidata.

“Eakad inimesed on Covid-19 suhtes kõige enam haavatavamad ja nemad jõuavad haigestudes ka kõige tõenäolisemalt haiglaravile. Hoiame oma eakaid ja aitame neid vaktsineerima, loomulikult ainult siis, kui nad seda soovivad,” lisas Seer.  

Sobiliku aja ja vaktsineerija saab valida digiregistratuurist digiregistratuur.ee või helistades Ida-Virumaal vaktsineerivatele haiglatele või haigekassa erapartneritele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.