Uudis

Irja Lutsar maskikohustuse kaotamisest: loodetavasti räägime nädalatest

Tartu Ülikooli viroloogiaprofessor Irja Lutsar.Foto Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Teadusnõukoda arutas esmaspäeval siseruumides maskikandmise kohustuse ja soovitamise muutmist, kuid kokkuleppele, millal ja kuidas seda teha, veel ei jõutud. Lootust on, et selgus tuleb uuel nädalal.

“Võimalikud ettepanekud, millal ja kuidas oleks võimalik maskikandmise kohustust leevendada saavad tulla valitsuse Covid-19 teadusnõukojast või terviseametist. Kuid arutelud võimalike leevenduste osas on alles käimas,” ütles sotsiaalministeerium sel nädalal Tervisegeeniusele. “Kui selles osas on teadlaste ja epidemioloogide koostöös kokkuleppele jõutud, siis tehakse ettepanekud maskikandmise kohustuse leevendamiseks vabariigi valitsusele.”

Ja ehkki esmaspäeval teadusnõukoda teemat arutas, ei ole tänaseks siiski veel sellele küsimusele kindlat vastust. Teadusnõukoja juht professor Irja Lutsar kinnitas ERRile, et esmaspäeval diskuteeriti väga intensiivselt selle üle, millal on õige aeg siseruumides maskikandmise kohustuse nõue lõpetada.

“Me päris kindlaid kriteeriume kokku leppida ei suutnud, tahtsime natuke seda olukorda ka vaadata, aga diskussioonid eeloleval esmaspäeval kindlasti jätkuvad ja mingid soovitused me koostöös terviseametiga saame anda,” märkis Lutsar.

Lutsari sõnul lähtutakse kohustuse kaotamisel nii niinimetatud valgusfoorist ehk ohutaseme mõõdikust, nakatumise tasemest kui ka ühiskonna üldisest epidemioloogilisest olukorrast. Ja ehkki professor ei osanud veel öelda, millal täpselt siseruumides maskikandmise kohustus lõpetatakse, märkis ta, et pigem on küsimus nädalates kui terves kuus. “Natuke tuleb veel kannatada,” lisas Lutsar.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.