Uudis

Irja Lutsar: oluline on, et inimesed ennast asja eest teist taga vaktsiini vastu ei meelestaks

Tartu Ülikooli viroloogiaprofessor Irja Lutsar kinnitab, et kui vaktsineerimisjärjekord jõuab temani, siis kindlasti laseb ta enesele koroonaviiruse vastase kaitsesüsti teha.Foto Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Viroloogiaprofessor Irja Lutsar avaldas Facebooki postituses, et ettevalmistused koroonavaktsiini saabumiseks on juba alanud, aga seejuures on oluline, et inimesed vaktsineerimisega nõustuksid ja ennast asja eest teist taga vaktsiini vastu ei meelestaks.

Ta tõi ka välja, et enne 2021. aastat vaktsiini küll oodata pole, kuid loodetavasti tähendab see pigem 2021. aasta esimest, mitte teist poolt.

“Novembri lõpus või detsembri alul peaks siiski nägema mingeid tulemusi sellest, kuidas vaktsiinid töötavad. Kahjuks/õnneks ei saada uuringutesse piisavalt SARS-CoV-2 haigestunuid, see on ka peamine põhjus, miks tähtajad edasi lükkuvad ja septembrist on saanud detsember,” kirjutas Lutsar.

Kuni vaktsiini pole, on Lutsari sõnul ülitähtis n-ö track and trace ehk nakkusallikate ja nakatumisallikate välja selgitamine. “Näeme seda ka Eestis – piirkonnad, kus on väga head koroonadetektiivid, tõelised oma ala professioonaalid, saavad nakkusega rahuldavalt hakkama.”

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.