Uudis

ITK korraldab rinnaga toitmise nädala puhul pikniku

Foto: Shutterstock

Esmaspäevast 7. augustini tähistatakse rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat, mis toob fookusesse rinnaga toitmise ja selle eelised – Ida-Tallinna Keskhaigla korraldab ka temaatilise pikniku. 

Kuigi kõigil on õigus ise otsustada, soovitab Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) emadel toita last esimesel kuuel elukuul ainult rinnapiimaga ning jätkata imetamist ka lapse teisel eluaastal. 

„Rinnapiim on unikaalne ning sellest saab kätte kõik vajalikud toitained ja vedeliku, mida laps vajab. Rinnapiim kaitseb last nakkuste eest ning toetab tema seedesüsteemi arengut ja kasvamist, aga ka kiindumussuhte kujunemist kõige loomulikumal moel,“ ütles Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) naistekliiniku ämmaemandusjuht Vivian Arusaar.

Selleks, et Eestis otsustaksid võimalikult paljud emad oma lapsi imetada ja tagada lastele parema tervise tulevikus, tegutsevad sünnitushaiglate juures imetamisnõustamise keskused. Noored emad saavad tasuta nõu rinnaga toitmise küsimustes kuni imetamise lõpetamiseni. 

„Viimase kahe pandeemia-aasta jooksul on Eesti suurima, ITK Naistekliiniku imetamisnõustamise kabinetti pöördujate arv kasvanud 1000 naise võrra, eelmisel aastal külastas kabinetti 5967 noort ema “ ütles imetamise nõustamise juht Agnes Selin.

Tänavune rinnaga toitmise nädal toob esiplaanile tervishoiusüsteemi – haiglate, sünnitusmajade, naistekliinikute, nõustamiskeskuste, töökohtade ja kogukondade toe, et noored emad saaksid oma lapsi imetada, et ühiskond ja tugivõrgustikud mõistaksid rinnaga toitmise vajalikkust ning rinnaga toitmise probleemide tekkimisel oleks noortele emadele nõu ja abi alati tasuta kättesaadav.

ITK naistekliiniku imetamisnõustamise kabinet tegutseb alates 2001. aastast, toetades emasid rinnaga toitmise probleemide lahendamisel ja andes nõu, panustades sellega inimeste tervisliku toitumise kujundamisse.

Teisipäeval kell 12-14.30 toimub Ida-Tallinna Keskhaigla tagumisel küljel oleval haljasalal traditsiooniline rinnaga toitmise nädala piknik. Kohal on ITK naistekliiniku ämmaemandad, imetamisnõustajad ja perekooli koolitajad, kes jagava piknikul osalevatele rinnaga toitvatele emadele ning ka beebiootel naistele infot imetamise kohta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.