Uudis

ITKst lahkuv Ralf Allikvee: “Juhina tuleb lahkuda siis, kui sa veel keegi oled”

Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee.Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Täna ametist lahkuv Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) juhatuse esimees dr Ralf Allikvee tõdeb, et tänu välistele jõududele on tema jaoks lahkumiseks aeg küps.

Ralf Allikvee tõdeb, et 19 ja pool aastat Ida-Tallinna Keskhaiglas on talle olnud huvitav aeg. “On olnud erinevad perioodid – liitmine ja ühtse kollektiivi tekkimine, turul enda tõestamine ja positsioneerimine. Ma ei ütleks, et see on minu karjääri kõige tulemuslikum periood, aga siiski on olnud huvitav aeg. Usun, et suutsime haiglana tõestada, et oleme Eesti tervishoiuturul olemas ja meid on vaja,” sõnab haigla juht.

“Praktilise arstina võiks olla rohkem aastaid rivis, juhina tuleb lahkuda siis, kui sa veel keegi oled. Mitte nii, et „oli kah siin mingi, õnneks läks minema“. Tuleb minna siis, kui sinuga arvestatakse ja sa tead, mida sa tead. Minu jaoks on lahkumiseks aeg tänu välistele jõududele küps,” tõdeb teenekas arst ja juht.

Ida-Tallinna Keskhaiglas tegi dr Allikvee viimase operatsiooni 28. mail ja viimase vastuvõtu polikliinikus 15. juunil. “Tahan kõigepealt enda jaoks selgeks teha, kuidas ja kus ma sügisel jätkan. Võib-olla jätkan ainult arstina. Võib-olla,” sõnab ta. “Mul on väga palju patsiente, kes on tungivalt soovinud, et ma nendega jätkaksin. Kui ma ei jätka, siis pean neile korraldama parima edasise abi ja jälgimise.”

Mida haigla juht nüüd pärast viimast tööpäeva ette võtab? “Kui ma 30. juunil Ida-Tallinna Keskhaiglas lõpetan, siis järgmised 744 tundi tahan olla absoluutselt vaba. Kui on mõnel inimesel huvi, et võiksin midagi teha, siis võin diskuteerida,” sõnab ta.

Millise soovituse annab korüfee tulevasele haigla juhile? “Esiteks peab sul olema selge see, kuhu sa üldse minna tahad. Kui see on selge ja kui sa suudad kollektiivi enda selja taha tõmmata, et ka neil oleks tahtmine selles suunas liikuda ja teha tõesti head tööd, siis külgede pealt tulevad matsud ei tapa ega süvenda stressi. See on siis, kui liigud „meiena“, mitte „minadena“. Kui juht suudab edasi liikuda „meiena“, siis polegi muud vaja.”

Ralf Allikvee peeti mullu jaanuaris kinni ning prokuratuur esitas talle kahtlustuse riigihangete teostamise nõuete rikkumises eriti suures ulatuses. Jaanuari lõpus peatas haigla nõukogu Allikvee volitused juhatuse esimehena, kuid kaks kuud hiljem taastati tema volitused puhkenud koroonaviiruse kriisi tõttu. Käesoleva aasta märtsis jõudis Allikvee süüasi prokuratuuri. 

Ralf Allikvee ametiaeg lõppes tegelikult mai alguses. Kuid kuna avaliku konkursiga haiglale uut juhti ei leitud, tegi haigla nõukogu Allikveele ettepaneku jätkata ametis kuni juuni lõpuni. Uue juhatuse esimehe kohta tänaseks veel avalikku infot ei ole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.